Menu

Paměti: Oprava nefunkčního USB flash disku

12.10.2014 12:37 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Paměti: Oprava nefunkčního USB flash disku

Paměti: Oprava nefunkčního USB flash disku | foto: CHIP

Je možné opravit USB flash disk, na který už nejde nic zapisovat ani z něho číst? S trochou štěstí se vám ho někdy podaří přemluvit k činnosti.

usb2

Zapojte USB flash disk do volného USB portu a klikněte na ikonu „Počítač“. Připojený USB flash disk by se měl objevit v seznamu zařízení. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte volbu »Vlastnosti«. Následně přejděte na záložku »Nástroje«, kde najdete nástroj »Zkontrolovat«. Klikněte na tlačítko »Zkontrolovat«, a ještě než spustíte opravu chyb pomocí stavítka »Spustit«, zaškrtněte možnost »Automaticky opravovat chyby«.

Poté odstartujte opravu chyb, která v závislosti na velikosti i rychlosti USB flash disku může trvat i několik minut. Pokud všechno proběhlo v pořádku, měl by USB flash disk opět fungovat bez problémů. Tento nástroj totiž nalezne všechny chybné sektory a dále s nimi nepracuje. Jestliže se vám však připojený USB flash disk vůbec nehlásí, vyzkoušejte jiný USB port, případně ho ještě vyzkoušejte na jiném počítači.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  vam nefunguje ulož.to feskdisk

  a ja vidim laggy na Robloxu

  Reagovat na komentář

  USB flash - nefunkční oddíl

  8 gb disk se mi hlásil jako 4mb + nepřidělený prostor se kterým nešlo hnout. Test Disk mi pouze sdělil, že je tam Linux. Tak jsem použil program Rufus, nechal z něj udělat instalační disk win 10 a je po problému. Přitom je zajímavé, že ani Linux si s tím nedovedl poradit a furt hlásil nějakej error. Prostě Rufus přepíše všechno :-)

  Reagovat na komentář

  merde

  …chyba je v tvém pravopisu…

  Reagovat na komentář

  „Disk je chráněn proti zápisu“, zahlásil počítač a na kontrolu se mi vykašlal. Co s tím?

  Reagovat na komentář

  Nefunkčtnost

  Ahoj. Nevím proč, ale Flashka mi nefunguje. Dal jsem si na ně nějaké soubory a od té doby to nejde

  Reagovat na komentář

  Reagovat na komentář

  USB Flash Disk

  Dobrý den potřebuju pomoct s USB Flash Diskem vůbec mi nefunguje. Vždycky na počítači se mi ukáže Vložte disk do jednotky G nebo se mi ukáže Kontrolu disku nelze provést, protože windows nemůže k disku získat přístup. prosím poraďte mi.

  Reagovat na komentář

  USB flash disk

  dobrej den mam problém cteni USB flash disk vpocitaci se mi normalne obevi ale najinych zarizeni se mi neobevi můžete mi prosim poradid vcem je chyba dekuji

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení