Menu
CHIP Speedtest

Paměti: Oprava nefunkčního USB flash disku

12.10.2014 12:37 | Pavel Trousil
Paměti: Oprava nefunkčního USB flash disku

Je možné opravit USB flash disk, na který už nejde nic zapisovat ani z něho číst? S trochou štěstí se vám ho někdy podaří přemluvit k činnosti.

usb2

Zapojte USB flash disk do volného USB portu a klikněte na ikonu „Počítač“. Připojený USB flash disk by se měl objevit v seznamu zařízení. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte volbu »Vlastnosti«. Následně přejděte na záložku »Nástroje«, kde najdete nástroj »Zkontrolovat«. Klikněte na tlačítko »Zkontrolovat«, a ještě než spustíte opravu chyb pomocí stavítka »Spustit«, zaškrtněte možnost »Automaticky opravovat chyby«.

Poté odstartujte opravu chyb, která v závislosti na velikosti i rychlosti USB flash disku může trvat i několik minut. Pokud všechno proběhlo v pořádku, měl by USB flash disk opět fungovat bez problémů. Tento nástroj totiž nalezne všechny chybné sektory a dále s nimi nepracuje. Jestliže se vám však připojený USB flash disk vůbec nehlásí, vyzkoušejte jiný USB port, případně ho ještě vyzkoušejte na jiném počítači.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání