Menu
CHIP Speedtest

Triky pro videa z YouTube

18.05.2011 11:35 | Redakce Chip
Triky pro videa z YouTube
Na serveru YouTube najdete obrovské množství zajímavých videí, na která byste se rádi podívali – celá řada z nich má ale nepříjemná omezení. Poradíme vám, jak omezení snadno a rychle obejít, případně jak si videa rychle a snadno stáhnout na disk.

YouTube už dávno není jen obyčejná stránka s videem. V současnosti nabízí více zajímavých a zábavných programů než Nova, Prima a Česká televize dohromady. Pro jeho maximální využití je ale nutná instalace celé řady programů, které vám pomohou s vyhledáváním, stahováním nebo ukládáním. My vám poradíme ty nejlepší triky pro nejpoužívanější prohlížeče. Všechny triky fungují ve Firefoxu, Chrome a Opeře, problémy mohou mít jen uživatelé Internet Exploreru a Safari. Pro maximální využití našich tipů tedy doporučujeme instalaci Firefoxu…

Upravte si YouTube

YouTube si lze snadno zdarma vyladit pomocí skriptů z userscripts.org. YouTube Enhancer nabídne nejen nové možnosti ovládání, ale také například možnost stažení klipů. Do vašeho prohlížeče lze přidat skripty následujícím způsobem:

FIREFOX

Z webu addons.mozilla.org si nainstalujte doplněk „Greasemonkey“. Poté přejděte na adresu userscripts.org, zvolte „YouTube Enhancer“ a klikněte na tlačítko »install«.

CHROME

Není to nic obtížného: Na adrese userscripts.org vyhledejte nástroj YouTube Enhancer a nainstalujte ho. Skripty si Chrome stáhne automaticky sám.

Opera: Integrace skriptů do Opery není nejsnadnější, s naší pomocí ji však zvládne i začátečník.
Opera: Integrace skriptů do Opery není nejsnadnější, s naší pomocí ji však zvládne i začátečník.

OPERA

Přejděte na userscripts.org, najděte YouTube Enhancer a klikněte na tlačítko »install«. Poté, co se otevře „js soubor“, musíte ho pomocí klávesové zkratky [Ctrl] + [S] uložit do složky ve svém počítači.   Nyní přejděte v Opeře do nabídky »Menu | Nastavení | Nastavení | Pokročilé volby | Obsah | Nastavení JavaScriptu«. V sekci „Složka skriptů uživatele“ klikněte na »Vybrat« a zadejte cestu k výše uvedené složce.

Zobrazte vše: Obejděte zbytečné zákazy

Jedna z nejvíce otravných zpráv na YouTube je ta „regionální“: „Toto video není dostupné ve vaší zemi.“ Ukážeme vám, jak můžete toto nepříjemné omezení snadno deaktivovat nebo jak obejít i zbytečný pokus o ověření věku.

Rychle odstraňte překážky: Na videoportálu YouTube najdete celou řadu videí, která mohou být přehrána jen v určitém regionu. Pomocí malého triku je lze ale bez problémů přehrát i u nás. Stačí si jen uložit adresu videa do schránky, v prohlížeči přejít na web ktunnel.com, adresu zkopírovat do volného pole a kliknout na »Begin browsing«.

Překonejte všechna omezení: Pokud chcete říci „Sbohem“ všem omezením portálu, vyzkoušejte bezplatný prohlížeč Mgeni, který spolupracuje s „anonymizačním nástrojem“ TOR. Všechny důležité informace spolu s instalačními daty obou programů najdete na adrese http://code.google.com/p/mgeni/. Tento prohlížeč vám umožní dokonce i přístup na americký portál Hulu, který nabízí obrovské množství „digitální zábavy“. Výhodou prohlížeče Mgeni je skutečnost, že využívá TOR pouze pro identifikaci a samotný provoz už jde mimo tuto anonymní (ale pomalou) síť. 

Eliminace ověření věku: Vložte do URL adresy řetězec
Eliminace ověření věku: Vložte do URL adresy řetězec "nsfw", a můžete si prohlédnout videa i bez zbytečného přihlašování k účtu...

Odstraňte ověření věku: Některé klipy jsou „chráněny“ pomocí ověření věku. Pro normální zobrazení klipu se musíte přihlásit (stačí nově vytvořený účet). Pokud ale do URL vložíte jednoduchý textový řetězec, eliminujete tuto zbytečnou brzdu a dostanete se přímo na webové stránky s videem bez ověření věku.

 

 

Více komfortu: Skryté funkce

Prohlížení videa v nejlepší kvalitě, zvýraznění částí videa nebo rychlou navigaci – to vše vám umožní následující triky. 

HD kvalita: HD videa na YouTube jsou zábavná jen v celoobrazovkovém režimu. Pokud máte vysokorychlostní připojení k internetu, můžete nastavit přehrávač tak, že při otevření stránky s videem automaticky spustí nejvyšší dostupné rozlišení. Stačí se jen přihlásit ke svému účtu na YouTube, kliknout na tlačítko (se jménem účtu) v pravém horním rohu okna a zvolit »Účet | Nastavení přehrávání | Kvalita přehrávání videa«. Zde si vyberte nastavení odpovídající rychlosti vašeho připojení a vše potvrďte kliknutím na »Uložit změny«. HD klipy lze spustit i v malém okně pomocí nástroje YouTube Enhancer, který najdete na webu userscripts.org

Kontrola času: Některé klipy jsou z hlediska dramaturgie poněkud nepovedené. Často trvá několik minut, než se dostanete na vzrušující část. Pokud chcete své přátele přímo upozornit na zajímavé scény, přidejte do URL dodatek „# t = Mys“. Chcete-li tedy přejít na třicátou sekundu videa, může odkaz vypadat například takto: www.youtube.com/watch?v=_Ay01M1g8os#t=0m30s.

Přesun vpřed: Pomocí tlačítek 1–9 můžete klipy YouTube procházet mnohem rychleji – lze skákat přímo na 10 až 90 procent obsahu časové osy.

Jukebox: Na youtube.com/disco zadejte název své oblíbené kapely, YouTube vám nabídne seznam vhodných klipů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání