Menu

Uživatelé Edge by měli reagovat rychle: Microsoft poskytuje důležitou bezpečnostní aktualizaci

02.06.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé Edge by měli reagovat rychle: Microsoft poskytuje důležitou bezpečnostní aktualizaci

Uživatelé Edge by měli reagovat rychle: Microsoft poskytuje důležitou bezpečnostní aktualizaci | foto: skylarvision/Pixabay

Od doby, kdy je prohlížeč Microsoft Edge postaven na jádru Chromium, dokáže držet krok s konkurencí. V nově vydané verzi 91 Microsoft odstraňuje některé mezery v zabezpečení.

Microsoft Edge dlouho nebyl schopen držet krok s konkurencí. To se ale zhruba před rokem zcela změnilo. Nový Microsoft Edge vypadá stylově a díky modernímu jádru Chromium nabízí plynulou práci s internetem. Microsoft do něj navíc přidává užitečné funkce, které nemá ani Google Chrome, a konkuruje tak zejména Firefoxu.

Microsoft nyní vydal svůj prohlížeč ve verzi 91, a tím udržuje Edge aktuální i z hlediska zabezpečení. Kromě odstranění nedostatků v oblasti bezpečnosti aktualizace zahrnuje také nové funkce, například Math Solver pro řešení matematických úloh. Podle příspěvku na blogu by díky vylepšení spouštění a režimu spánku pro karty měl být prohlížeč i o něco rychlejší. K dispozici jsou také nové funkce včetně řešení matematických úloh, nových barev a výrazného zvýšení výkonu.

Důležité bezpečnostní patche

Aktualizace na verzi 91 také obsahuje některé důležité záplaty, které uzavírají bezpečnostní díry. Proto Microsoft doporučuje novou verzi prohlížeče instalovat co nejdříve.

Podle Microsoftu byla opravena bezpečnostní chyba CVE-2021-31982, pomocí které bylo možné obejít bezpečnostní funkce. Opravena byla také zranitelnost CVE-2021-31937, která umožňovala útočníkům získat vyšší oprávnění.

Řešení matematických úloh, »performance boost« a další novinky

edge91

Vylepšený režim spánku pro karty údajně zajišťuje až o 80 % nižší spotřebu zdrojů. | Zdroj: Microsoft

S prohlížečem Edge 91 přináší Microsoft také několik nových funkcí. Nyní je například integrován nástroj Math Solver, který automaticky řeší matematické úlohy. Co je praktické – kalkulačka zobrazuje výsledek i postupné řešení krok za krokem.

Další novinky prohlížeče Edge 91:

zvýšení výkonu: prohlížeč se má v nové verzi spouštět mnohem rychleji, a to díky funkci »performance boost«. Dosahuje toho tím, že na pozadí trvale běží některé základní procesy. Na zvýšení výkonu se také podílí optimalizovaná hibernace karet. Například reklamy na neaktivních kartách budou uspávány okamžitě.

vylepšená práce s hesly: Edge nyní poskytuje zpětnou vazbu při vytváření hesel. Uživatelé získají nápovědu, pokud je heslo slabé, nebo už bylo použito u jiného účtu.

nové barvy: verze 91 obsahuje celkem 14 nových barevných témat.

Detailní popis všech změn aktualizované verze prohlížeče najdete v oficiálním seznamu od Microsoftu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.