Menu

WhatsApp varuje: modifikované verze mohou obsahovat malware

13.07.2022 08:07 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp varuje: modifikované verze mohou obsahovat malware

WhatsApp varuje: modifikované verze mohou obsahovat malware | foto: Florian Schmetz/Unsplash

Odpovědní pracovníci WhatsAppu v současnosti varují před aplikacemi třetích stran, které oblíbený komunikátor modifikují. Instalace takových verzí pak často obsahují malware.

WhatsApp je stále nejoblíbenějším komunikátorem pro smartphony. S jeho oblíbeností ale přichází i velké nebezpečí. Will Cathcart, ředitel WhatsAppu, nyní prostřednictvím Twitteru varuje před aktuální hrozbou. Jde o upravené verze aplikace, které jsou k dispozici buď v příslušných obchodech s aplikacemi, nebo na webových stránkách s nejasným původem. Cathcart také informuje, že jeho bezpečnostní tým nedávno objevil v takových verzích aplikace WhatsAppu skrytý malware.

Přesněji řečeno, jde o varianty WhatsAppu od poskytovatele s názvem HeyMods. V nich se skrýval malware, který shromažďuje citlivé údaje uživatelů smartphonů a předává je těm, kdo za modifikací aplikace stojí. Společnost WhatsApp už tyto vývojáře nahlásila Googlu a spolupracuje s ním na odstranění podvodných verzí ze stahovacích platforem.

Modifikace WhatsAppu lákají uživatele falešnými sliby

whatsappfake

Upravené verze komunikátoru lákají uživatele na nadstandardní úpravy a funkce, ale ve skutečnosti jen škodí. | Zdroj: Oberon Copeland @veryinformed.com/Unsplash

Modifikované verze WhatsAppu chtějí uživatele často nalákat sliby na odstranění jeho limitů. Nabízí například vyšší počet znaků pro příspěvky, odesílání většího počtu obrázků najednou nebo dokonce časové plánování zpráv. Aktuální jsou také změny vzhledu. Před časem se například objevila úprava, která měla přebarvit WhatsApp na modrou.

Místo toho tato modifikace ovládla účty uživatelů a všem kontaktům odeslala odkazy na škodlivý software. Proto není dobrý nápad stahovat aplikaci komunikátoru z pochybných zdrojů. Raději je lepší spoléhat na oficiální verze ve známých stahovacích platformách.

Zdroj: Twitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení