Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ochranné kryty Tech21 s pokročilými technologiemi

Michal Bareš 14.05.2015

Kryty značky Tech21 patří k technologicky nejpokročilejším ochranným obalům pro chytré telefony a tablety. Používají termoplastické polykarbonáty, nanomateriály rozkládající a pohlcující energii nárazů i speciální neprůstřelné fólie.

web-t21-4258-tech21-classic-frame-for-iphone-6-clear-8-nahled

Kryt Tech21 s ochrannou látkou D3O

Obaly se značkou Tech21 patří k absolutní světové špičce a podle průzkumů prodeje s nimi odchází z prodejen Apple Store dva noví majitelé iPhonů ze tří. Za tímto úspěchem stojí nejen fakt, že tyto obaly dokáží ochránit tělo i displej telefonu proti následkům pádu, ale také zajímavá propagační show, při které dávají zástupci výrobce všanc i vlastní zdraví.

Toto představení jsme měli možnost včera shlédnout a musíme potvrdit, že má opravdu evangelizační následky. Sami jsme si omotali prsty speciálním oranžovým materiálem D3O a mlátili do nich kladivem. Údery byly samozřejmě trochu cítit, ale materiál absorboval, jak měl, takže nikomu se nic nestalo. Pokud v nejbližších dnech potkáte v pražských restauracích divné lidi s prsty obalenými do oranžové plastické hmoty a s kladivem, nedivte se, asi byli na stejné tiskové konferenci jako my.

d30-nahled

Princip technologie D3O

 

Vraťme se ale zpět k ochranným obalům. Tech21 je vyrábí hlavně pro nejdražší špičkové modely, jako jsou iPhony, modely Samsung Galaxy S nebo Sony Xperia Z, takže nejsou zdaleka k dostání pro všechny typy vyráběných telefonů. Na druhou stranu stojí v přepočtu od 1 000 do 1 500 Kč, takže k nejlevnějším modelům si je asi pořizovat nebudete. Tech21 vyrábí několik verzí obalů, počínaje klasickým tenkým a lehkým krytem Classic s oranžovou ochrannou vrstvou D3O, přes ještě novější technologii obalů Impact s materiálem FlexShock, který funguje podobně jako D3O, ale dá se vyrobit v různých barvách, až po velké obaly Patriot zaručující telefonům odolnost vůči prachu a postříkání vodou. V nabídce společnosti jsou rovněž trojvrstvé ochranné fólie na displej, jejichž základem je střední neprůstřelná vrstva BulletShield, podobné té, která se používá v neprůstřelných oknech automobilů a letadel. Fólie Impact Shield není skleněná, ale skládá se ze tří vrstvených komponent a dodává se i s nástrojem pro snadnou domácí aplikaci. Viděli jsme, jak tato fólie ochrání displej před pádem 60gramové ocelové kuličky z výšky dvou metrů. Kulička odskočila od displeje a ten zůstyal nepoškozený a funkční.

Výrobky Tech21 bude v ČR od léta výhradně zastupovat společnost RECALL.

Zajímavé video o technologiích Tech21 najdete například tady: https://www.youtube.com/watch….


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud