Přejít k hlavnímu obsahu

PDF Conversa 3

Martin Kučera 15.02.2023

Ať už chcete převést dokumenty PDF do formátu DOC nebo naopak, program PDF Conversa vám poskytne obě možnosti v základní podobě. ("Plná verze - Chip 03/2023.")

Pokud potřebujete jednoduchý nástroj na převody dokumentů, zkuste nástroj PDF Conversa se základními funkcemi.

Pokud chcete upravovat různé dokumenty v sadě Office, nemusíte mít v případě zdrojových souborů PDF na růžích ustláno. Tento formát nelze úplně snadno editovat v běžných PDF prohlížečích ani v běžných textových editorech. Díky aplikaci PDF Conversa můžete snadno soubory PDF převést do textových formátů DOC nebo RTF. Základní rozvržení grafiky, tabulek a textů zůstane ve zhruba stejné podobě. Převést lze také dokumenty PDF chráněné heslem proti úpravám, ovšem pouze v případě, že znáte heslo. PDF Conversa zvládne i opačný postup - převést textový dokument zpět do PDF. Formátování dokumentu a rozložení stránky zůstane opět zhruba zachováno.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Pokud je při převodu Wordu do formátu PDF vyžadováno použití ochrany heslem a digitálním podpisem (PFX) nebo vložení fontů písma, PDF Conversa na to má připraveny nástroje (více v manuálu). Zakázat lze také editaci a tisk finálního dokumentu PDF. Při převodu lze také nastavit kvalitu a kompresi obrazových dat a textu a obsažené grafiky. Pokud máte vše přednastaveno lze převody dokumentů provádět doslova jedním kliknutím. V případě převodu PDF, ve kterých není obsažen text jako znaky (může být vložen jako bitmapová nebo vektorová grafika), PDF Conversa vytvoří dokumenty, ve kterých takové texty rastruje jako obrázky.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7-11 (32/64 bit)
  • Registrace do konce března 2023

Plnou verzi programu PDF Conversa v ceně 500 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a upgrade na vyšší verzi. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

 | Zdroj: PDF Conversa 3

Zdroj: PDF Conversa 3

 | Zdroj: PDF Conversa 3

Zdroj: PDF Conversa 3

 | Zdroj: PDF Conversa 3

Zdroj: PDF Conversa 3

Trocha teorie o PDF

Pokud si formát PDF představíme jako kontejner dat, mohou v něm být vloženy texty, vektorová grafika, obrázky a další komponenty v různé podobě. To běžnému uživateli může být jedno, ale pouze do té doby, než chce PDF upravovat. Pro úpravy je samozřejmě ideální program Adobe Acrobat, což si ale každý nemůže dovolit a pro běžné úpravy kancelářských dokumentů je to příliš robustní nástroj. V případě převodu PDF do Wordu je nejdůležitější předpoklad, zda je text v dokumentu uložen jako znaky nebo jako grafika. V prvním případě lze PDF celkem jednoduše převést na editovatelný text pro Word. V druhém případě je nutné použít technologii OCR pro rozpoznání znaků v obrázcích a grafice a jejich export do textové podoby. Většina levných převodníků tohle nezvládne a text do Wordu uloží jako obrázek - tedy needitovatelný text. Při testech jsme částečných úspěchů s rozpoznáváním textu pomocí OCR dosáhli v on-line editorech. Ovšem je nutné počítat s tím, že podobný převod se nehodí pro citlivé dokumenty.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2023

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2023

 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud