Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung Galaxy S24: takhle má vypadat, design byl nečekaně odhalen

Jakub Fišer 30.09.2023

Samsung pravděpodobně zkraje příštího roku odhalí novinky ve své hlavní vlajkové řadě Galaxy S. Nyní to ale vypadá, že fanoušci se mohou na chystanou novinku podívat s předstihem. Renomovaný tipér a lovec úniků @OnLeaks totiž zveřejnil údajný design Galaxy S24 od korejského výrobce.

Kapitoly článku

Design Galaxy S24

Samsung Galaxy S24 bude podle všeho hranatější, než kdy předtím. Skoro to vypadá, jako by si s konkurenčním Applem přehazoval designové nápady. Snímky totiž odhalují přístroj s plochým displejem i zády a výrazně hranatým rámem, navíc s lesklou úpravou, kterou disponoval ocelový iPhone 12 Pro, 13 Pro i 14 Pro.

Oproti modelu Galaxy S23 jde o výraznou designovou změnu, která dost možná ovlivní i samotnou ergonomii. Aktuální generace nabízí podobně plochá záda i displej, boky jsou ale mírně vypouklé. Pravá strana bude i u příštích modelů S24 disponovat podlouhlým tlačítkem pro regulaci hlasitosti a také vypínacím tlačítkem.

Snímky rovněž odhalují kontrastní plochu na pravém boku pod ovládacími tlačítky. Nemá však jít o čtečku otisků, kapacitní „akční“ tlačítko ani spoušť fotoaparátu, nýbrž o Ultra Wideband anténu, kterou běžně disponují smartphony prodávané v USA, jako třeba i iPhony od Applu.

Mohlo by vás zajímat

Specifikace a datum představení

Kromě designu jako takového však ohledně S24 nemáme moc informací. Není dokonce ani jasné, z jakých materiálů bude novinka zhotovena. Spekuluje se nejčastěji o skle a hliníku, lesklé hrany však mohou poukazovat i na nerezovou ocel. V každém případě, zpracování se může lišit také u dalších dvou modelů: S24+ a S24 Ultra.

Z výbavy se hovoří o čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, několik zdrojů však cituje i možný návrat Exynosů. Akumulátor základního modelu by měl disponovat 4000mAh kapacitou a záda by měla být domovem trojitého fotoaparátu: 50Mpx hlavní, 12Mpx širokoúhlý a 10Mpx teleobjektiv.

Samsung evidentně vypustil jakoukoliv vůli řešit designové rozložení fotoaparátů v modulu, jako tomu bylo v minulosti. Namísto toho jednotlivé objektivy vysázel svisle za sebou do levého horního rohu zad. Proč ne, styl to rozhodně má.

Pokud jde o datum uvedení, spekulátoři se zatím nemohou jednoznačně shodnout. Generace Galaxy S23 měla premiéru 17. února 2023, lze tedy očekávat, že novinky Galaxy S24 opět dorazí na konci ledna, respektive na začátku února 2024. Nic z toho však zatím nelze vnímat jako oficiální informaci.

Zdroj: @OnLeaks / X, Smartprix


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud