Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Za stejnou cenu spousta vylepšení? Unikly nejnovější informace o připravovaném smartphonu Galaxy S24

Jiří Palyza 15.08.2023

Aktuální úniky o chystané řadě Samsung Galaxy S24 naznačují, že nové vlajkové modely jihokorejského výrobce budou mít vylepšené OLED displeje, fotoaparáty, baterie a mnoho dalšího. Cena by se přitom téměř neměla změnit.

Kapitoly článku

Od začátku roku se stávající model Samsung Galaxy S23 Ultra drží na vrcholu žebříčků nejlepších smartphonů. Přestože do uvedení jeho nástupce ještě zbývá několik měsíců, fanoušci technologií už nyní horlivě diskutují o tom, jaké funkce Samsung Galaxy S24 a jeho varianty pravděpodobně nabídnou.

Už dříve se objevily spekulace o vylepšeném fotoaparátu, který by měl umožnit až trojnásobné optické přiblížení s 50 Mpx senzorem. Nová generace údajně také nabídne mimořádnou kapacitu akumulátoru včetně vylepšené funkce rychlého nabíjení s výkonem 65 W.

Samsung Galaxy S24: lepší OLED displeje, stejná cena

galaxy-s23-product-image-cream-02-1

Okolo OLED displeje stávajícího modelu Galaxy S23+ jsou jen minimální rámečky. Nová generace S24 má být osazena zobrazovačem M13 OLED, což podle tipařů dodá zařízení kompaktnější rozměry a perfektní kvalitu obrazu. | Foto: Samsung

Nejnovější zvěsti o Galaxy S24 zmiňují především jeho nový displej. Jihokorejský zpravodajský portál Chosun mimo jiné uvádí, že Samsung vybaví Galaxy S24 obrazovkou M13 OLED a předběhne tím očekávané iPhony 15.

Oproti displeji M12 stávajícího modelu má být displej tenčí a výkonnější. Výsledkem by mohly být kompaktnější rozměry modelu S24 a vyšší energetická účinnost. Použití obrazovky M13 v modelu Ultra už je dané, jeho osazení v modelech Plus a základním S24 je zatím nejasné.

Další informace serveru Chosun hovoří o 12 GB operační paměti respektive 24 GB u modelu Ultra a standardní velikosti paměťového úložiště 256 GB. Server dále cituje nejmenovaného tipaře z oboru: "Očekává se, že Galaxy S24 s displejem M13 OLED bude vykazovat zlepšení téměř ve všech oblastech zařízení včetně kvality, nákladů a spotřeby energie, což znamená generační rozdíl."

Zmíněné "zlepšení nákladů" se údajně projeví v tom, že modely Galaxy S24 budou cenově velmi blízko svým předchůdcům. K tomu by mělo přispět i použití vlastního procesoru Exynos 2400. Stávající Samsung S23 Ultra se u nás prodává za cenu od 26 tisíc Kč, S23 od 18 tisíc a S23 Plus od 23 tisíc (ceny jsou koncové včetně DPH).

Zda se tyto zvěsti potvrdí, by mělo být jasné koncem února 2024, kdy dojde k oficiálnímu představení. Bude také zajímavé sledovat, jak se ke všemu postaví Apple u svého připravovaného iPhonu 15. Zde bychom mohli mít více jasno v polovině září. Na tento termín výrobce z Cupertina připravuje svou keynote.

Zdroj: ChosunGadgets360


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud