Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Galaxy S24 Ultra: unikly první informace o sestavě fotoaparátu další vlajkové lodi Samsungu

Jiří Palyza 02.01.2023

Než jihokorejský výrobce představí další řadu smartphonů Galaxy S24, uplyne pravděpodobně více než rok. Nicméně první informace už unikají na internet. Týkají se fotoaparátu.

Kapitoly článku

Očekává se, že Samsung Galaxy S23 Ultra bude představen na prezentační akci výrobce, která je plánována na 1. února. Měli bychom se také dočkat informací o zbylých členech rodiny špičkové řady mobilních telefonů. Nadcházející model ještě není oficiální, ale nyní se objevily nové úniky, které se týkají Samsungu Galaxy S24 Ultra.

Informace pocházejí od známého informátora, který si říká Ice universe. Podle jeho mínění u modelu Galaxy S24 Samsung nahradí technologii pro teleobjektiv, kterou používal doposud, a nahradí ji "novým řešením". Neuvádí konkrétně, o co se bude jednat, ale pravděpodobně půjde o periskopové řešení se zoomem.

twitter

| Zdroj: Twitter/Ice universe (@UniverseIce)

Unikly první informace o Galaxy S24

Na druhou stranu by hlavní fotoaparát modelu S24 Ultra měl zůstat stejný, jako v případě S23 Ultra. Případně bude změněn jen velmi mírně. Přestože si očekávaný model S23 Ultra velmi pravděpodobně zachová pro zoom stejný hardware, jako jeho předchůdce S22 Ultra, kvalita obrazu by se měla zlepšit díky dokonalejšímu zpracování barev a technologii umělé inteligence.

Zdá se tedy, že zatímco S23 Ultra jen zlepší kvalitu obrazu při zoomování, S24 Ultra může přinést skutečně revoluční nové technologie. Naopak je tomu u hlavního objektivu. Tam by mělo v roce 2023 dojít k velké změně, a to díky 200MPx snímači, který bude v identické, nanejvýš mírně odlišné, podobě použit i v roce 2024.

Zdroj: TwitterGSM Arena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud