Přejít k hlavnímu obsahu

SpeedCommander 14

Martin Kučera 13.07.2016
info ikonka
Zdroj:

SpeedCommander je souborový manažer klasického střihu, využívající pro práci se soubory a složkami dva nezávislé panely a bohatou nabídku funkcí. ("Plná verze - Chip 08/2016.")

Nevyhovuje vám styl práce se soubory a složkami v Průzkumníku ve Windows? Pak se vám bude jistě líbit souborový manažer SpeedCommander.

Microsoft se svým Průzkumníkem souborů přešlapuje již několik let na místě, takže si nejen pokročilejší uživatelé hledají použitelnější náhradu. První volbou bývá nejčastěji oblíbený Total Commander, ovšem existují i další zajímavé alternativy dvoupanelových souborových manažerů. Patří mezi ně i velmi dobře vybavený SpeedCommander, který kromě základních operací se soubory a složkami, jako je kopírování, přesouvání či mazání, nabízí i několik různých režimů pohledů na obsah disku počítače a řadu dalších funkcí. Patří mezi ně například nástroje na hromadné přejmenovávání většího množství souborů, skartování nepotřebných dokumentů, porovnávání souborů nebo jejich rozdělování a opětovné spojování. Ovládání hlavních funkcí zrychlují standardně přednastavené klávesové zkratky. Mezi dalšími nástroji pak najdete třeba i funkci na synchronizaci dat, FTP klienta i funkce na práci se síťovými disky.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 100 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Přestože nemá SpeedCommander ovládání v češtině, bude snadno použitelný i pro úplné začátečníky. Hlavní funkce souborového manažeru na práci se soubory a složkami se totiž ovládají funkčními klávesami a klávesovými zkratkami, známými i z oblíbeného Total Commanderu. Po kliknutí na libovolný soubor na disku se aktivuje rozsáhlá nabídka funkcí v menu »File«, z nichž stojí za pozornost například nástroj na hromadné přejmenovávání souborů podle nastavené šablony, skartovač citlivých dat nebo komprese či rozdělování souborů na menší části. Další nálož funkcí a předvoleb skrývá nabídka »Extra«. Najdete zde například editor maker pro automatizaci a zrychlení práce se soubory a složkami na disku počítače, ale také extrémně detailní možnosti nastavení vzhledu, chování a funkcí souborového manažeru SpeedCommander.

V Chipu najdete starší, ovšem zcela funkční verzi programu SpeedCommander 14, který se neustále vyvíjí. Aktuální verze souborového manažeru nese číslovku 16 a přináší například možnost přímého přístupu do cloudových úložišť Disk Google, Dropbox a OneDrive, nebo podporu více formátů souborových archívů. Právě spolupráce s cloudovými úložišti a například i možnost vypalování dat na optická média jsou doménou programu SpeedCommander ve verzi Pro, jehož licence stojí kolem 1 600 korun.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2016.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme