Přejít k hlavnímu obsahu

Video jako důkaz

Pavel Trousil 18.10.2018

Kamery do auta poslouží jako černá skříňka - nahrají události před automobilem a v případě nehody mohou posloužit jako důkaz.

Autokamery pořizují záznam, který se řidiči může hodit v případě nehody. Jsou velice populární ve státech, kde je to s vymáháním práva složitější, tedy například v Rusku. Pamatujte ale také na to, že ne ve všech státech je pořizování záznamů z jízdy bezproblémové. Například v Rakousku jsou napevno zabudované palubní kamery v podstatě zakázány a za jejich neoprávněné použití můžete dostat pokutu až 10 000 eur. Na záběrech nesmí být identifikovatelné osoby. A další problém může nastat, pokud videozáběry umístíte na sociální sítě.

V našem  srovnávacím testu najdete odpověď na to, která automakera je nejlepší z hlediska kvality záznamu, ale i z dalších hledisek a vysvětlíme vám také, kde je můžete bez problémů používat a v kterých zemích je to s jejich použitím složitější. Kromě vítěze srovnávacího testu jsme vybrali i jeden cenový tip. Podrobnosti v listopadovém vydání Chipu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud