Xiaomi Watch S4 v naší recenzi
Xiaomi Watch S4 sledují stejnou cestu jako loňský model Watch S3, který jsme recenzovali zde. Základem je velké elegantní tělo s rozměrným displejem a prémiovým vzhledem, které má dlouhou výdrž na baterii a prodává se za cca 3 000 Kč. Stejně jako u minulého modelu za tuto cenu omluvíme absence měření EKG, nemožnost instalovat další aplikace nebo třeba omezenou podporu plateb přes Xiaomi Pay.
Jak si tyto hodinky vedly během našeho testu, v čem vynikají a kde mají rezervy?


Velký OLED displej vypadá skvěle
Hodinky působí elegantně a moderně, v testované verzi Rainbow možná až trochu rozpustitile, ale v prodeji jsou i varianty bez barevných teček okolo displeje. Dominantou je kulatý 1,43" OLED displej s vysokým rozlišením 466 x 466 bodů (329 ppi) a špičkovým jasem až 1 500 cd/m2, který zajišťuje pohodovou čitelnost i na přímém slunci.
Samozřejmě nechybí funkce Always-On Display, takže nejdůležitější informace máte vždy na očích. Ovládání je intuitivní, kromě dotykové obrazovky je zde otočná korunka a druhé tlačítko. Výměnné řemínky a lunety umožňují přizpůsobit vzhled hodinek příležitosti nebo stylu majitele a v prodeji je několik barevných variant.
Přes velký displej a poměrně mohutné tělo nejsou hodinky nijak zvlášť těžké, bez řemínku váží stejně jako loňský model cca 44 gramů a s ním pak 68 gramů. Díky nízké hmotnosti se unesou i na drobnější ruce a dokázali jsme s nimi i spát.
Výdrž na baterii: v pohodě dva týdny
Baterie s kapacitou 486 mAh patří k největším přednostem Xiaomi Watch S4. V běžném provozu s aktivní tělesnou analýzou, ale bez GPS, jsme naměřili výdrž přes 4 dny, konkrétně 100 hodin a 30 minut. Pro srovnání ve stejném testu vydrží Apple Watch Ultra 2 jen 61 hodin, Google Pixel Watch 3 jen 58 hodin, Huawei Watch 5 cca 58 hodin, Samsung Galaxy Watch7 pak 31 hodin. Na druhou stranu o trochu vyšší výdrž na úrovni 131 hodin jsme naměřili povedeným hodinkám Huawei Watch GT5 Pro, ale ty stojí minimálně dvakrát víc peněz.
Při intenzivním sportování s aktivní GPS zvládnou Xiaomi Watch S4 téměř 19 hodin provozu a během testování nás potěšilo i rychlé nabíjení, z nuly na sto procent za méně než 50 minut. Nabíjení probíhá pomocí klasické Xiaomi kolébky s magnetickým přichycením a dvěma konektory, bezdrátově dobíjet Xiaomi Watch S4 pomocí Qi nabíječky nebo smartphonu nelze.
To jsou výsledky srovnávacích testů, v praxi jsme ale s hodinkami s aktivovanými notifikacemi, měřením tělesných funkcí a ušlých kroků s zvládli na jedno nabití chodit cca dva týdny. Po zapnutí AOD displeje stále hodinky vydržely téměř týden. Skvělý výsledek, který si zasloužil nejvyšší hodnocení výdrže na baterii na úrovni známky 1,0.


Funkce a senzory: Bohatá výbava pro sport i zdraví
Xiaomi Watch S4 cílí především na uživatele, kteří chtějí sledovat své sportovní aktivity a zdravotní stav. V nabídce najdete více než 150 sportovních režimů, detailní běžecké plány i speciální funkce pro lyžaře. Potěšil nás atmosférický barometr, díky kterému lze měřit i nadmořskou výšku.
Hodinky zvládnou měřit srdeční tep, saturaci kyslíkem, teplotu pokožky, spánek a detekují i pády s možností automatického upozornění nouzového kontaktu. Chybí možnost měření EKG nebo krevního tlaku.
Voděodolnost do 5 ATM umožňuje bezpečné používání při plavání, pro potápění ale vhodné nejsou. Dvoufrekvenční GPS a podpora všech běžných satelitních systémů zajišťují přesné sledování polohy.


Omezení: Uzavřený systém a chybějící aplikace
Stejně jako u minulého modelu nelze ani do Watch S4 s uzavřeným systémem Xiaomi HyperOS 2 instalovat vlastní aplikace. Obchod s aplikacemi prostě chybí, a tak se musíte spokojit s předinstalovanou nabídkou. Nenajdete zde například Google Mapy, Spotify ani navigační aplikace. Na druhou stranu lze ale do cca 2,3 GB z celkem prý 32GB úložiště nahrát hudbu, kterou lze poslouchat přes sluchátka nebo reproduktor hodinek. eSIM pro hovory nebo mobilní internet nepřekvapivě chybí.
Další funkce a konektivita
Notifikace z telefonu (Android i iOS) fungují spolehlivě, stejně jako volání přes Bluetooth. Notifikace je možné číst, ale nelze na ně odpovídat. NFC je k dispozici, ale platby jsou omezeny na Xiaomi Pay s velmi úzkou podporou bank. Hodinky lze využít jako dálkovou spoušť fotoaparátu a v ekosystému Xiaomi poslouží i k ovládání chytré domácnosti. Bezdrátové připojení má na starosti Bluetooth ve verzi 5.3.


Shrnutí: Skvělý poměr ceny a výkonu
Xiaomi Watch S4 jsou výbornou volbou pro sportovce a uživatele, kteří hledají chytré hodinky s dlouhou výdrží, kvalitním displejem a širokou nabídkou fitness funkcí. Největší slabinou je uzavřený systém bez možnosti instalace aplikací a omezené možnosti mobilních plateb. Pokud vám ale tyto limity nevadí, za cenu kolem 3 190 Kč dostanete hodinky s momentálně asi nejlepším poměrem mezi cenou a výkonem.
Technická data
Xiaomi Watch S4
Chip známka
Displej | AMOLED / 1,43" / 466 × 466 bodů (329 ppi) |
Rozhraní a výbava | Bluetooth 5.3, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, akcelerometr, gyroskop, kompas, senzor tepu, sledování spánku, SpO2, barometr, výškoměr, 486 mAh, IP68, NFC |
Výdrž na baterii / dobíjení | 100,5 h:m / 0:49 h:m |
Rozměry a hmotnost (bez řemínku) | 47 x 47 x 14 mm, 44 g |
Kompatibilita | Android 8+, iOS 14.0+ |
Cena | 3 190 Kč |

Xiaomi Watch S4
Michal Bareš, Chip
Defaultní ciferník hodinek Xiaomi Watch S4 ve verzi Rainbow
Michal Bareš, Chip
Hodinky Xiaomi Watch S4
Michal Bareš, Chip
PŘEJÍT DO GALERIE
(18 FOTOGRAFIÍ)