Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Asus Xonar U7: zvuk přes USB

redakce 26.07.2013

Asus představil kompaktní externí USB zvukovou kartu Xonar U7, která dokáže reprodukovat zvuk ve formátu 7.1 a s poměrem signál/šum 114 dB. Karta podporuje technologie Dolby Home Theater a nabídne samostatné ovládání mikrofonu a hlasitosti. Doporučená cena novinky je 2 079 Kč, resp. 79,90 euro s DPH.

 

 

 

USB zvuková řešení obvykle nabízejí kvůli zachování kompaktních rozměrů chudší funkční výbavu a zvuk ve formátu 5.1. Xonar U7 tato omezení překonává a přináší bohatší zvuk formátu 7.1. Zásluhou kvalitního zpracování a výběru komponent dosahuje Xonar U7 SNR s hodnotou 114 dB. O čistý zvuk se stará D/A převodník Cirrus Logic CS4398. Speciální technologie výroby tištěného spoje Asus Hyper Grounding zajišťuje dobré odstínění signálu.

Díky integrovanému sluchátkovému zesilovači lze využít i potenciál špičkových herních sluchátek. Ty dokážou hráčům zprostředkovat přesný poziční zvuk, takže uslyší své protivníky, zvukové efekty i komunikaci velmi jasně. O čistý a srozumitelný přenos hlasu ve hře se stará technologie Dolby Home Theater v4.

Xonar U7 se k počítači připojuje prostřednictvím USB konektoru, z něhož se také napájí. Díky kompaktním rozměrům představuje karta snadno přenosné zvukové zařízení, které můžete umístit prakticky kamkoli. Samostatné ovládání dovoluje hráčům rychle upravit hlasitost přehrávání i hlasitost mikrofonu, aniž by museli přerušit hru nebo procházet softwarové nabídky. Hlavní ovladač hlasitosti lze použít také k přepínání mezi vstupem sluchátek (přední panel) a reproduktorů (zadní panel).

 

Technické parametry

Poměr signál/šum 114 dB

Frekvenční odezva 10 Hz až 46 kHz

Formát zvuku 7.1

Vzorkovací frekvence 192 kHz, 16/24 bitů

Sluchátkový zesilovač 32 až 150 ohmů

2× RCA pro přední levý a pravý kanál, 3× 3,5mm pro boční, středový a zadní kanál, 1× 3,5mm výstup pro sluchátka, 1× 3,5mm vstup pro mikrofon / linkový vstup, 1× koaxiální výstup S/PDIF


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud