Přejít k hlavnímu obsahu

Azure – pracant, kterého chce každá firma

redakce 22.05.2015
info ikonka
Zdroj:

Virtuální servery Azure si můžete za pár minut nastavit přesně podle potřeb vaší firmy. Ušetříte s nimi čas i náklady.

Azure je cloudová platforma Microsoftu, kombinující vzájemně se doplňující služby: výpočetní a úložnou kapacitu, síťové funkce a aplikace. Díky tomu může Azure fungovat podobně jako vaše vlastní datové centrum – ovšem s daleko vyšší flexibilitou a výrazně nižšími náklady. Jako jediná významná cloudová platforma může Azure pracovat v režimech infrastruktura jako služba (IaaS) i platforma jako služba (PaaS). Taková kombinace spravovaných a nespravovaných služeb umožňuje dosahovat bezkonkurenční produktivity vytvářením, nasazováním a spravováním aplikací libovolným způsobem, který vám v dané situaci nejlépe vyhovuje.

ms-vizual-chip-cz-300x250px-v01

Hybridní cloud

Azure představuje hybridní cloudové řešení, které vás nenutí vybírat si mezi datovým centrem a veřejným cloudem. Proto lze těžit z výhod obou přístupů a snadněji vytvářet aplikace, které budou fungovat místně i v cloudu. Rovněž ukládání, zálohování a obnova dat je s Azure efektivnější a ekonomičtější.

Platforma Azure podporuje všechny běžné operační systémy, programovací jazyky, vývojářské nástroje a architektury – od Windows po Linux, od SQL Serveru po Oracle, od C# po Javu. Otevřenost a vysoká flexibilita Azure umožňuje využívání ekosystémů Windows a Linuxu a proprietárního i open-source softwaru. Poskytuje tak dokonalou platformu pro vytváření a provozování aplikací a služeb, které budou fungovat ve všech sítích a na všech zařízeních.

Platíte jen to, co využíváte

O robustnosti platformy Azure nejlépe svědčí fakt, že na ni Microsoft sám provozuje své klíčové služby jako Skype, Office 365, Bing a Xbox. Na základě SLA je smluvně zaručena 99,95% dostupnost, nepřetržitá technická podpora i permanentní monitoring stavu služeb.

Ani takový servis přitom nemusí stát velké peníze. Azure lze dle aktuální potřeby rychle škálovat směrem nahoru nebo dolů, přičemž vždy platíte jenom za to, co skutečně využijete. Využití platformy Azure je účtováno po minutách a Microsoft se zavázal vyrovnávat své ceny s konkurenčními nabídkami oblíbených infrastrukturních služeb, jako jsou výpočetní výkon, úložiště a šířka pásma. S Azure proto vždycky získáte nejlepší poměr ceny a výkonu.

K čemu lze Azure použít?

Vysoká flexibilita a široká podpora softwarových řešení předurčuje Azure k nasazení ve všech oblastech IT, kde je třeba myslet na výkon, spolehlivost a efektivitu.

  • Vytváření infrastruktury  – Během několika minut můžete zřizovat virtuální stroje s Windows i Linuxem pro provoz všech běžných aplikací. V Azure lze přitom používat stejné nástroje pro virtuální počítače a jejich správu, s jakými jste již zvyklí pracovat.
  • Vývoj moderních aplikací  – Můžete vytvářet a nasazovat nejrůznější moderní aplikace pro Android, iOS a Windows, které využívají všech výhod cloudu – včetně řešení pro web, mobilní zařízení, média a firemní použití.
  • Získávání informací z dat  – Spravované datové služby typu SQL a NoSQL poskytují podporu pro získávání informací z vašich dat. Využijte všech možností SQL Serveru v cloudu a analyzujte data vytvářením clusterů Hadoop ve službě HDInsight.
  • Správa identit a přístupu –  Můžete spravovat uživatelské účty, synchronizovat soubory s místními adresáři a zřídit jednotné přihlašování v Azure, Office 365 a stovkách oblíbených aplikací využívaných formou služby (Salesforce, DocuSign, Google Apps, Dropbox ad.).

Servery po celém světě

Pro provoz platformy Azure využívá Microsoft globální síť datových center v 19 regionech. Zajišťuje tak dostatek výkonu pro všechny své zákazníky a jejich aplikace – bez ohledu na jejich náročnost. Jako jediný z velkých provozovatelů cloudových platforem je navíc Microsoft schopen garantovat, že data, která platformě Azure svěříte, fyzicky neopustí území Evropské unie, takže se na jejich správu bude vždy vztahovat právo EU. Více se o cloudové platformě Microsoft Azure dozvíte na webu azure.microsoft.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme