Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Blíží se zdražení Netflixu: dotkne se pravděpodobně i vás!

Jakub Fišer 19.04.2023

V případě, že byste zapomněli na kontroverzní rozhodnutí Netflixu ohledně zvýšení ceny těm, kteří sdílí hesla mimo jednu domácnost, právě v této části roku bude zdražení zavedeno. Dotkne se velké spousty uživatelů i v České republice.

Kapitoly článku

Když Netflix přišel na trh, jedno z hesel jeho marketingového image bylo i nabádání uživatelů ke sdílení hesel mezi sebou – zřejmě, aby se služba rozšířila do povědomí co největšího počtu lidí. Před půl rokem ale Netflix otočil – sdílení hesel mimo jednu domácnost bude tvrdě penalizovat.

Netflix zdražování

Jak to celé funguje? Netflix umožňuje v nejvyšším tarifu za 319 Kč měsíčně vytvořit až 5 profilů (například pro vás, vaši ženu a vaše děti, či jiné spolubydlící). Striktně však vyžaduje, aby všichni uživatelé-diváci Netflixu byli z jedné domácnosti.

Toto služba dokáže v pohodě ohlídat pomocí IP adresy a polohy přihlášeného zařízení. Jakmile „vypůjčíte“ heslo od Netflixu vašim kamarádům nebo kolegům v práci, Netflix vás potrestá za sdílení hesla navýšením měsíčního předplatného.

Aktuálně pořád nevíme, kolik přesně v korunách bude „penále“ stát, spekuluje se však o částce kolem 80 korun. Nejvyšší tarif se vám pak z 319 Kč vyškrábe na necelé 4 stovky. Přes Vánoce a oslavy jara se na kontroverzní pravidlo Netflixu trochu zapomnělo, nyní se však vrací do hry.

Server Deadline tvrdí, že zdražení je naplánováno na druhé čtvrtletí tohoto roku, tedy plus minus nyní – od dubna do června. Na začátku roku Netflix již vyzkoušel zdražení ve čtyřech zemích světa a nyní se chystá na postupné rozšíření v USA i Evropě.

Do června tak budeme všichni, co sdílíme hesla mimo jednu domácnost, platit za Netflix víc. Co s tím? Vždy můžete přehodnotit, jestli vám za to Netflix stojí a nechcete se tohoto několikastovkového břemena na pár měsíců zbavit. Anebo můžete přikázat lidem, se kterými heslo sdílíte, aby vám za využívání připlatili.

Zdroj: Deadline

 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud