Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Canon uvádí PowerShot G5 X a PowerShot G9 X

Pavel Trousil 14.10.2015

Společnost Canon rozšířila svoji řadu výkonných kompaktních fotoaparátů PowerShot G o dva nové modely – PowerShot G5 X a PowerShot G9 X. Jsou založeny na 1“ 20 MPx CMOS snímači s technologií back-illuminated a obrazovém procesoru DIGIC 6. 

Fotoaparát PowerShot G5 X je vhodný pro pokročilé uživatele, kteří vyžadují ovládání ve stylu profesionálních digitálních zrcadlovek. Součástí tohoto modelu je širokoúhlý objektiv s výchozí ohniskovou vzdáleností 24 mm, 4,2násobným zoomem, světelností  f/1,8 až 2,8 a clonou s devíti lamelami, který je vhodný pro rozlehlé krajinky i detailní portréty.

Pokročilejší fotografové ocení středový OLED elektronický hledáček s vysokým rozlišením 2,36 miliónů bodů, který nabízí ovládání podobné tomu u digitálních zrcadlovek i komfort při focení. Výklopný dotykový displej s variabilním úhlem natočení usnadňuje pořízení snímků z různých úhlů pohledu.

Canon PowerShot G9 využívá 28mm širokoúhlý objektiv s trojnásobným optickým zoomem a světelností f/2 až 4,9. Je o celých 25 procent štíhlejší než Canon PowerShot G7 X. Součástí tohoto modelu je také velký dotykový displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) a s vysokým rozlišením. Uživatelé mají snadný přístup k jednotlivým funkcím i nastavením přístroje. Oba modely navíc umožňují rychle přiřadit ovládacímu kroužku objektivu některou z široké škály fotografických funkcí, včetně ovládání clony a rychlosti závěrky.

powershot-g9-x

Fotoaparáty dokážou nahrávat i video v rozlišení Full HD s frekvencí 60 snímků za sekundu a mají k dispozici režim Manual Movie – mohou nastavit clonu, závěrku a citlivost ISO. S cílem zabránit roztřesení záběrů u natáčení za běhu nebo při chůzi obsahují oba fotoaparáty pětiosý inteligentní optický stabilizátor obrazu s vylepšeným dynamickým režimem. Navíc mají k dispozici i velmi přesné ruční zaostřování se zvýrazňováním obrysů.

K dispozici je i vzdálené ovládání s využitím Wi-Fi připojení, které zpřístupňuje plnou manuální kontrolu nad klíčovými funkcemi fotoaparátu z prostředí chytrého zařízení. Díky vestavěné podpoře Wi-Fi a komunikace NFC je snadný rovněž přenos fotografií a filmů do chytrého zařízení i jejich přímé sdílení na sociální sítě. Široké možnosti komunikace zjednodušují i zálohování snímků do cloudových služeb, jako je irista a Google Drive, a to přímo z prostředí fotoaparátu. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud