Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Celoevropská premiéra nových televizorů Philips na rok 2018 se konala v Praze!

redakce 09.03.2018

Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, oznámila hned několik nových OLED modelů, které budou během první poloviny roku 2018 dostupné ve velikostech obrazovek 55" a 65". První rok s technologií OLED znamenal pro 55" model 9002 Philips OLED TV 21 ocenění v celé Evropě a uznávané ocenění „Best Buy OLED TV 2017–2018“ asociace EISA.

Všechny modely budou kombinovat nejnovější technologii OLED s vlastní technologií obrazového procesoru P5 Perfect Picture a třístranný systém Ambilight. V tomto roce si tak budou moci zákazníci vybrat až z pěti OLED televizorů s Ambilightem:

•             OLED 973 –  tento televizor byl představen loni na IFA 2017 a nyní debutuje na evropských trzích

•             OLED 873 – „velký 65palcový bratr“ modelu 9002 dorazí na český trh během prvního čtvrtletí

•             OLED 803 – s minimalistickým designem bude představen ve druhém čtvrtletí

•             Všechny OLED televizory budou vybaveny procesorem P5 Perfect Picture Engine

•             Všechny OLED televizory splňují požadavky UHD Premium s úrovní HDR Perfect

•             Třístranný systém Ambilight nádherně doplňuje obraz s minimalistickými rámečky

•             Všechny TV mají operační systém Android TV poháněný čtyřjádrovým procesorem

•             Model 973 nabízí oceňovaný evropský design kombinující sklo, hliník a také tkaninu Kvadrat, která zakrývá reproduktory

sada-tv

65" OLED 973

První představení tohoto modelu proběhlo na IFA 2017 a nyní televizor přichází na evropský trh. 65" OLED 973 je skutečnou vlajkovou lodí společnosti Philips pro rok 2018 a plně odráží zaměření společnosti na vynikající evropský design a řemeslné zpracování. Kvalita designu se rozšiřuje na rafinované proporce a krásné původní materiály – to vše bylo oficiálně uznané prestižním oceněním Red Dot Award za rok 2017.

Řemeslné zpracování je dále zdůrazněno podstavcem a jeho těsným k OLED panelu a inovativním začleněním vynikajícího vysoce kvalitního 60W zvukového systému v rámci stojánku.

Televizor je vybaven šesti předními elektroakustickými měniči zabudovanými v hliníkovém podstavci s plátnem společnosti Kvadrat, které přinášejí detaily a průzračnost středních a vysokých tónů, zatímco zadní reproduktor Triple Ring – s integrovaným basovým portem – zajišťuje výkon pro hluboké a výrazné basy. Zvukovou základnu lze položit buď na stolní desku nebo pověsit na stěnu. V obou případech zůstává krycí tkanina dobře viditelná a je zajištěna vždy stejná vysoká kvalita zvuku.

Televizor OLED 973 65" je vybaven operačním systémem Android TV a poskytuje přístup ke všem aplikacím, službám a obsahu orientovaným na televizory v obchodě Google Play a je zároveň doplněn o nabídku Philips pro Smart TV. Bezproblémovou obsluhu a rychlou navigaci zajišťuje zpracování výkonným čtyřjádrovým procesorem a pokročilý dálkový ovladač s klávesnicí QWERTY, swipe padem a s vestavěnou technologií rozpoznávání řeči.

65" OLED 873

Nový 65" televizor OLED 873 je větším bratrem vynikajícího televizoru 55POS9002 uvedeného v první polovině roku 2017 společností Philips.

Model 873 nabízí maximální jas 900 cd/m2, široký barevný gamut OLED panelu a procesor pro zpracování obrazu P5, čímž zvládne snadno dosáhnout, a dokonce s přehledem překonat standardy pro certifikaci UHD Premium a vlastní náročný standard Philips HDR Perfect, pro obsah v HDR10 i HLG.

Kvalita zvuku je stejně působivá díky zapojení patentované a výkonné technologie Tripple Ring Philips a kompatibilitě s DTS HD Premium Sound.

Rafinované proporce a prvotřídní materiály byly využity u rámečku z leštěného hliníku a centrálního tenkého stojanu, který budí dojem jako by se model 873 vznášel ve vzduchu. Tenký podstavec, extrémně kompaktní rozměry a tvar panelu v super tenkém úzkém rámečku jsou charakteristickými znaky filozofie designu Philips pro vizuální lehkost.

Také model 873 je poháněn systémem Android TV.

55" a 65" OLED 803

K výše uvedeným OLED televizorům Philips se ve druhém čtvrtletí roku 2018 připojí i nová řada Philips OLED 803, dostupná v úhlopříčkách 55" a 65".

Díky jasu až 900 cd/m2a procesoru pro zpracování obrazu P5 Perfect Engine dosáhla tato řada standardů UHD Premium a Philips HDR Perfect.

Systém Android TV má k dispozici čtyřjádrový procesor a 16 GB rozšiřitelné operační paměti. Stejně jako ostatní modely bude také připraven na použití pomocníka Google Assistant s možností plně hlasového ovládání televizoru.

Model 803 je vybaven novým minimalistickým designem se super úzkým rámem v kartáčovaném kovovém provedení doplněném dvěma úzkými kovovými nohami, které jsou umístěny v pravém úhlu k rovině obrazovky.

Tenký rámeček umožňuje téměř nepatrný přechod obrazu z obrazovky do záře na zeď, kterou zajišťuje třístranný Ambilight. 

O vysokou kvalitu zvuku se stará patentovaná a výkonná technologie Philips Triple Ring a kompatibilita DTS HD Premium Sound.

Vynikající úroveň černé, barva a pohyb

Všechny nové modely OLED kombinují to nejlepší z technologie OLED s obrazovým procesorem P5 a funkcí Ambilight, díky nimž získáte dokonalý zážitek ze sledování televize.

Nové televizory Philips OLED mohou také produkovat špičkový jas až 900 nitů, který zajišťuje obrovský kontrastní poměr a umožňuje současně reprodukovat na obrazovce nejjasnější a nejtmavší prvky obrazu.

Produkce čistých černých hladin umožňuje také řadám OLED televizorů nabízet přesnější a živější barevnou paletu, která se bude skládat v televizorech Philips OLED reprodukujícími mimořádně široký barevný gamut (99 % DCI-P3).

Televizory Philips OLED modelové řady 2018 také těží z výrazně vylepšeného úhlu pohledu známého z LCD televizorů s bočním podsvícením a poskytují neuvěřitelně konzistentní jas, barvu a kontrast z libovolného místa, kde bude divák sedět.

Televizory OLED jsou také typicky více než stokrát rychlejší než tradiční televizory se systémem LED a poskytují super rychlé reakční časy, které zajišťují, že pohyb na obrazovce je vždy ostrý.

OLED a P5 v dokonalé harmonii

p5(1) Obrazový procesor Philips P5 spojuje sílu pěti procesorů v jednom. Vysoký výkon je potřebný pro snadnou manipulaci s množstvím dat nesených obrazem v Ultra HD. P5 analyzuje, dekonstruuje a individuálně řeší každou z pěti proměnných, které definují kvalitu obrazu: vylepšení obrazu, ostrost, barvu, kontrast a pohyb.

Hodně z obsahu, který živí naše televizory, obsahuje obtěžující vizuální nedokonalosti, jako je šum a artefakty. Source Perfection v P5 je opravuje, čímž snižuje obrazový šum, aniž by došlo k otravnému rozmazávání, zatímco eliminuje šíři pásma tím, že rozšiřuje 8bitové video až na 14bitový obraz.

Mnoho zdrojů obsahu má mnohdy nižší rozlišení, než je kvalita 4K, kterou mohou dnešní obrazovky zobrazit. Perfect Sharpness Ultra Resolution Upscaling a Detail Enhancer v P5 přeměňují obsah na ostřejší Ultra HD pro jemnější obraz s výrazně větší hloubkou a rozměry.

Výjimečný kontrast panelu se dále vylepšuje díky zařazení systému Perfect Contrast System P5 pracujícího na více zónových úrovních uvnitř obrazu a ve spolupráci s technologií Philips Micro Dimming Perfect, která rozšiřuje kontrastní rozsah s jasnějšími jasy a hlubšími černými barvami. Výsledkem je obraz s větší hloubkou a zachováním detailů, aby divák měl pocit, že je více „vtažen“ do děje na obrazovce.

Barevná reprodukce je také výjimečná díky přirozenému širokoúhlému barevnému rozsahu (gamutu) panelu OLED, který je dále vylepšen systémem Philips P5 Perfect Color se 17bitovým barevným boosterem a inteligentním zpracováním barev pro intenzivnější, živější barvy a přirozenější tóny pleti.

Ostrost pohybu také nastavuje nové standardy díky inherentní rychlosti panelu OLED a neuvěřitelnému výkonu zpracování čtyř miliard pixelů technologií Philips Perfect Natural Motion, která zajišťuje, že i nejrychleji se pohybující snímky v Ultra HD jsou reprodukovány jako plynulý pohyb při zachování výjimečné ostrosti.

Ambilight – lepší spojení

Integrace systému osvětlení Ambilight dosahuje nových výšin s televizory Philips OLED díky ultratenkému rámečku umožňujícímu téměř bezproblémové spojení s obrazem na obrazovce. Trojstranný systém Ambilight Spectra XL dokáže ještě vylepšit výjimečné barevné souznění televizoru a obrovský kontrastní poměr při vytváření mnohem lepšího zážitku ze sledování TV, než tomu bylo dříve.

Google Assistant

Občas se každý z nás přistihne, že nevědomky začne na televizi mluvit, ale až nyní s inteligentním systémem Google Assistant vám může TV Philips konečně také odpovědět. Tato funkce umožňuje ptát se Googlu a dostávat od něj relevantní odpovědi. S Google Assistant můžete hledat a spouštět hudbu, filmy, videa a další obsah například z populárních služeb YouTube nebo Netflix, vyhledávat nejnovější zprávy nebo informace o dopravní situaci a počasí, plánovat události do svého kalendáře nebo vyhledávat fotografie na Google Photos.

S Google Assistant můžete také ovládat další přístroje chytré domácnosti, jako bezdrátové reproduktory, produkty Nest Home Automation nebo světla Philips Hue a další. Poznáte je podle označení „Funguje s Google Assistant“.

Pro spuštění Google Assistant je na ovladačích všech televizorů s operačním systémem Android TV pro rok 2018 určené speciální tlačítko. Pokud zapnete na ovladači mikrofon, osvětlí se modrým LED světlem, abyste viděli, kdy je aktivní

Philips TV také plánuje opatřit funkcí Google Assistant vybrané modely loňské produktové řady pomocí softwarového upgradu.

Saphi Smart TV

Nové základní modely s operačním systémem Smart TV od Philipsu budou v roce 2018 rychlejší a snáze ovladatelné díky internímu uživatelskému prostředí Philips Saphi Smart TV.

Nejpodstatnější na tomto novém systému je jeho rychlost, protože uživatelé základních řad TV očekávají především rychlé reakce televizoru. Stejně tak je ale důležitý i výkon, který umožňuje zobrazit stejně výjimečnou obrazovou kvalitu v menu a chytrých funkcích jako při přehrávání obsahu z ostatních zdrojů.

Prostředí Saphi nabízí snadný přístup k oblíbeným aplikacím Smart TV, které jsou nyní umístěné v základním menu hned vedle ovládání a nastavení televizoru. Populární aplikace jako YouTube nebo Netflix jsou tak dostupné na pár kliknutí.

S funkcí Miracast můžete z mobilu nebo tabletu sdílet fotografie a další obsah na obrazovku velmi snadno a rychle.

Saphi bude fungovat na všech nových modelových řadách z roku 2018, které využívají linuxový operačním systém Smart TV. Zákazníci jej tak naleznou ve Full HD modelech série 5000 i v UHD televizorech s třístranným Ambilightem v sérii 6000.

Philips tak pokračuje ve své snaze stále zlepšovat diváckou zkušenost jak na platformě Android TV, tak i na vlastním operačním systému Philips Smart TV.

Nové LCD televizory Philips na rok 2018

V sérii 8000 procesor P5 podpoří široký barevný gamut panelů a NanoLED technologii, což je speciální 1nanometr tlustá vrstva nanočástic, které absorbují přebytečné světelné vlny a zajišťují tak čistší barvy, především při sledování z velkých úhlů a při ne úplně ideálním okolním osvětlení.

Všechny TV s operačním systémem Android TV budou vybaveny funkcí Google Assistant, zatímco nižší řady s vlastním operačním systémem Philips Smart TV dostanou nové uživatelské prostředí nazvané Saphi.

Ani ve střední třídě nechybí oblíbená technologie Ambilight, u všech modelů v třístranné variantě. 

Hlavní produkty LCD televizorů pro rok 2018, dostupné v první polovině roku

Série Philips 8503 – 49 ", 55 " a 65 "

Nejvyšší řada LCD televizorů Philips pro rok 2018 nabídne divákům NanoLED technologii, která zajišťuje vynikající pozorovací vlastnosti i z velkých úhlů. Procesor P5, který dříve patřil pouze nejvyšším OLED modelům se nyní bude starat o ještě lepší vylepšení obrazu i v tomto modelu.

45W soundbar na spodní straně obrazovky zajišťuje úchvatné střední a vysoké tóny zatímco technologie Triple Ring na zadní straně televizoru obstarává hutné basy.

Série Philips 8303 – 75 "

Jeden ze dvou letošních modelů Philips v obří 75palcové úhlopříčce. Stejně jako u vyšší série se můžete těšit na NanoLED technologii, procesor P5 a třístranný Ambilight. S rozlišením 4K a softwarovým upscalingem se nemusíte bát sednout si k televizoru blíže a vychutnat si zážitek z filmu „jako v kině“ z jakéhokoli zdroje.

Série Philips 8303 – 49 ", 55 " 65 "

Menší verze modelu 75PUS8303 jsou dostupné v úhlopříčkách 49 až 65 palců. Od svého velkého bratra se liší pouze provedením stojanu, který je uprostřed.

Série Philips 7803 - 75 "

Druhý model, tentokráte řady 7000, který se chlubí velkou 75palcovou obrazovkou. Lokální stmívání Micro Dimming Pro, procesor P5 nebo HDR Plus zaručují perfektní obraz. Třístranný Ambilight a zpracování zvuku DTS HD Premium již jen umocňuje divácký zážitek.

Série Philips 7803 - 49 ", 55" a 65"

Menší verze předchozího modelu, liší se středovým stojánkem.

Série Philips 7303 – 43 ", 50", 55" a 65"

Dopřejte si oblíbené pořady, filmy a hry s těmito 4K UHD televizory s třístranným Ambilightem, na kterých vypadá obsah z jakéhokoli zdroje dokonale. 

Série Philips 6503 – 43 ", 50", 55" a 65"

Široký výběr modelů i úhlopříček nabízí také střední kategorie Philips TV. Modely série 6503 jsou tenké televizory s minimalistickým rámečkem a rozlišením 4K. Nový operační systém Philips Saphi Smart nabídne v těchto modelech široké porfolio aplikací Philips.

 

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud