Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Čtečku e-knih si můžete půjčit i domů

redakce 10.10.2012

Čtečky elektronických knih jsou stále populárnější. Pokud jste čtenářem Městské knihovny v Praze, můžete si na zkoušku čtečku reálně vyzkoušet a bezplatně půjčit domů na 14 dní.

 

 

 

Společnost PocketBook se rozhodla, že podpoří službu Městské knihovny v Praze (MKP), která nabízí svým čtenářům možnost si čtečku bezplatně půjčit domů na 14 dní. Spolu se čtečkou PocketBook si čtenáři domů půjčí i kompletní obsah e-knihovny Městské knihovny v Praze. Čtečky PocketBook budou k dispozici na vybraných pobočkách Městské knihovny v Praze.

„Řada lidí, kteří milují knížky, si ještě neměla možnost prakticky vyzkoušet čtečku elektronických knih a její výhody. Rozhodli jsme se poskytnout těmto lidem možnost získat praktickou zkušenost s elektronickým čtením a vyzkoušet si čtečku elektronických knih ještě před jejím nákupem. Těší nás vzájemná spolupráce s Městskou knihovnou v Praze, která má pod svými křídly přibližně 200 000 aktivních milovníků knih. Máme velikou radost, že si čeští uživatelé oblíbili naše čtečky a vycházíme vstříc těm, kteří chtějí poznat svět elektronického čtení,“ říká Julia Zaderyaka, Head of PR Group, PocketBook International S.A.

Číst se dá různými způsoby, knihovny to dobře vědí a potřeby svých čtenářů dobře sledují. Proto v jejich nabídce najdete knihy do ucha, knihy papírové a v posledních letech stále více i ty elektronické. „Městská knihovna v Praze je v České republice průkopnicí budování e-knihovny v tom smyslu, že nabízí knihy on-line v různých formátech pro různé typy zařízení. Stáhnout si je může každý a zcela zdarma,“ říká Lenka Hanzlíková, tisková mluvčí MKP.  Nabídka e-knihovny MKP je průběžně doplňována o tituly, které knihovna sama vydává. Jedná se zejména o knihy volné podle autorského práva, s veřejnou licencí nebo od autorů, kteří knihovně povolí veřejné užívání svého díla. „E-knihovna je dostupná na adrese www.e-knihovna.cz a na konci října chystáme spustit její novou podobu. Ta by měla být pro uživatele mnohem přehlednější,“ dodává Hanzlíková.

PocketBook poskytne Městské knihovně v Praze v první fázi 10 kusů nejoblíbenějších modelů čteček elektronických knih PocketBook s dotykovým ovládáním – PocketBook Touch. V případě zájmu se podle společnosti nabídka elektronických čteček k zapůjčení rozšíří.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme