Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ČVUT otevřelo nové sídlo špičkového výzkumu za 288 milionů

redakce 17.05.2014

Slavnostně byla otevřena nová budova Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Buštěhradě u Kladna.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov je interdisciplinární vysokoškolský ústav Českého vysokého učení technického v Praze. Sdružuje odborníky čtyř fakult – stavební, strojní, elektrotechnické a biomedicínského inženýrství, jejichž společným zájmem jsou energeticky úsporné budovy se zdravým vnitřním prostředím, které jsou zároveň šetrné k životnímu prostředí.

Spolupráce napříč obory přináší komplexní pohled a inovativní řešení v oblasti udržitelné výstavby. UCEEB připravuje studenty pro praxi už na úrovni diplomových a disertačních prací a zapojuje je do mezinárodních studijních programů. Zároveň se zaměřuje na komercializaci výsledků výzkumu, spolupráci s průmyslem a rozvoj inovační kultury. Aktivně vyhledává potenciální produkty a nabízí je konkrétním firmám. Díky smluvnímu výzkumu chce pomáhat zvyšovat konkurenceschopnost regionálních malých a středních podniků.

Projekt na vybudování UCEEB byl navržen v rámci čerpání dotací z Evropských strukturálních fondů prostřednictvím Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) v prioritní ose 2. Regionální VaV Centra. OP VaVPI je jedním z významných operačních programů, který přispívá k posílení růstu konkurenceschopnosti státu a orientaci na znalostní ekonomiku. Cílem Prioritní osy 2 je pomocí dotací podpořit vznik a rozvoj kvalitně vybavených, aplikačně zaměřených pracovišť v ČR s rozvinutou spoluprací a silnými vazbami na partnery z aplikační sféry, jejichž činnost posílí konkurenceschopnost regionu a jeho potenciál pro export zboží, služeb a know-how. Celková výše finanční podpory projektu: 672 020 806 Kč z toho příspěvek Evropského fondu regionálního rozvoje: 571 217 685,10 Kč (85%) a příspěvek státního rozpočtu ČR: 100 803 121,90 Kč (15%).

1uceeb-cvut-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud