Přejít k hlavnímu obsahu

Jak běží náročný Cyberpunk 2077 na Macu? Výsledek vás překvapí

Richard Šimáček 23.07.2025

Cyberpunk 2077 je do současné doby stále jedna z nejnáročnějších a nejimpozantnějších her, ale zahrát jste si ji mohli pouze na PC s Windows nebo na herních konzolích. Nedávno byl vydán port i pro macOS, který se nečekaně povedl. Jak dobře tedy běží Cyberpunk 2077 na počítačích Apple?

Kapitoly článku

Cyberpunk 2077 konečně i na Apple Mac

Překvapivě se vývojáři ze studia CD Projekt Red rozhodli udělat něco nečekaného a vytvořit port pro macOS. Ten byl oznámen 30. října 2024, konkrétní datum vydání nebylo zveřejněno. Toho jsme se nakonec dočkali až později a hra vyšla oficiálně 17. července 2025. Podporovány jsou všechny čipsety Apple Silicon, včetně stařičkého čipu M1 z roku 2020.

Ať už máte jakýkoliv Mac, vždy je pro spuštění třeba alespoň 16 GB RAM a je nutno mít na SSD disku 92 GB volného úložiště v případě verze pro Steam, Epic Store či GOG. Pokud si hru pořídíte na App Store, připravte si rovnou 159 GB. Naštěstí si hru nemusíte znovu kupovat, pokud ji už vlastníte na jiném aplikačním obchodě, což rozhodně není standard u vydání velkých AAA her na Macu.

Na MacBooku s čipem M1 si hru můžete spustit i v konfiguraci s 8 GB RAM, ale po chvíli hraní, kdy se paměť zaplní, začne být hra nehratelná a drží se okolo 12 FPS v HD rozlišení. Pokud však máte 16 GB RAM, tak si hru užijete na pěkných 30 FPS, což je úctyhodné na 5 let starý hardware. O poznání lépe, tedy na 60–90 FPS ve Full HD rozlišení, hra běží na čipu M1 Max.

Zdroj: Andrew Tsai / YouTube

Zahrajete si i ve 4K rozlišení

Hra běží neobvykle dobře i ve 4K rozlišení při použití upscaleru MetalFX, a pokud máte Mac s čipem M3 Max, dostanete se nad 30 FPS při nastavení vysokých detailů. Navíc lze zapnout generování snímků s pomocí FSR 3.1 a rázem se přiblížíte i k 60 FPS, což je parádní výsledek. S nejnovějším čipem M4 Max se dostanete i nad 60 FPS, jen je třeba vypnout ray tracing.

Základní čip M4 rozběhne Cyberpunk 2077 na 30 FPS ve Full HD rozlišení a s výrazně vyššími detaily než v případě M1. Pro dosažení těchto výsledků je však třeba mít vždy zapnutý upscaler a hlavně vypnout ray tracing, který dá zabrat i nejvýkonnějším čipům Apple Silicon. Pro hraní je vždy lepší mít více FPS než o něco přirozenější odrazy a stíny.

Každý Mac má navíc předpřipravené nastavení s názvem For this Mac, takže nemusíte upravovat rozlišení ani grafické nastavení, abyste dosáhli optimálních výsledků, protože vše se nastaví automaticky, pokud zvolíte toto nabízené nastavení.

Port Cyberpunku 2077 pro Mac se skutečně povedl a zahrajete si ho téměř na jakékoliv konfiguraci. Nejstabilnější výkon dostanete na MacBoocích Pro, které mají aktivní chlazení. U modelů Air bez ventilátorů může po delším hraní poklesnout výkon kvůli přehřívání.

Zdroj: TechSpot, Tom's Hardware

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme