Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Foto&videoaparát s ovládáním dotykem prstu

redakce 16.03.2010

Panasonic DMC-G2 je digitální fotoaparát standardu „Micro Four Thirds“, který jako první nabízí dotykové ovládání – stačí ukázat prstem co chceme mít ostré a jak má být snímek jasný a o ostatní se postará fotoaparát.

Foto&videoaparát LUMIX DMC-G2 je určený zejména fotografům, kterým nestačí obrazová kvalita kompaktních přístrojů, ale odrazují je velké rozměry, hmotnost a složité ovládání zrcadlovek. Přístroje řady  LUMIX G Micro bez zrcadlové komory a optického hledáčku nabízí kompaktní provedení a přitom možnost výměny objektivů.
Model DMC-G2 pak přináší především nový typ ovládání. Při sledování scény na velkém 3“ displeji s rozlišením 460 000 bodů se stačí dotknout libovolného místa v záběru a fotoaparát na toto místo automaticky zaostří, případně v tomto bodě změří expozici. Stisk displeje funguje i jako spoušť. Díky funkci kontinuálního ostření dokáže foto&videoaparát automaticky ostřit na objekt vybraný dotykem na displeji i v případě, že se tento objekt pohybuje.
V režimu automatického rozpoznávání tváře fotoaparát umožňuje ostření na oči vybraného obličeje. V režimu inteligentní automatiky (iA) s funkcí inteligentního výběru scény stačí stiskem na displeji vybrat určitý objekt v záběru a fotoaparát automaticky nastaví příslušný motivový program. Pokud se například dotkneme lidské tváře, přístroj se přepne do portrétního programu, pokud naopak dotykem označíme pozadí, aktivuje se program pro krajinu. Ukážeme-li na displeji na blízký objekt, zapne se režim makro. Dotykové ovládání usnadňuje i pohyb v menu a prohlížení fotografií. Stačí se dotknout náhledu a snímek se zobrazí na celém displeji. Při prohlížení celého alba lze přecházet z jedné fotografie na druhou pohyby prstu, jako když obracíte stránky knihy. Dotykem lze také zobrazené fotografie zvětšit.
Snímač Live MOS standardu m4/3 má rozlišení 12,1 megapixelu a ve fotoaparátu je nový obrazový procesor Venus Engine HD II s funkcí Inteligentního rozlišení (Intelligent Resolution). Kromě fotografování se Panasonic DMC-G2 hodí i pro natáčení videozáznamů ve formátu AVCHD Lite či Motion JPEG a ve vysokém rozlišení 1280 x 720. Zvuk se nahrává pomocí technologie Dolby Digital Creator.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud