Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Funkce z YouTube Premium i bez placení: vyzkoušejte tento snadný trik

Jakub Fišer 17.05.2023

YouTube zavedl před 9 lety své předplatné YouTube Premium, které nabízí předplatitelům několik zajímavých funkcí nad rámec běžného používání. Určitě však nemusíte platit za všechny funkce, některé jsou totiž dostupné pomocí jednoduchého fíglu i zdarma.

Kapitoly článku

YouTube se snaží poslední dobou zvýhodňovat platící uživatele. Nově nabízí lepší rozlišení na videích pouze pro Premium. Již dávno pak zavedl, že platící uživatelé nemusí sledovat reklamy, mohou sledovat videa v módu obraz v obraze (picture-in-picture) a také mohou využívat službu YouTube Music.

Jak přehrávat YouTube videa na pozadí?

Jednou z nejčastěji skloňovaných funkcí, která chybí uživatelům bez předplatného Premium, je možnost konzumovat obsah se zamčeným displejem, tedy pouze zvuk. Hodí se to u podcastů, audioknih nebo třeba u hudby.

Je to jednoduché, potřebujete k tomu pouze váš mobil (Android nebo iPhone, je to jedno) a webový prohlížeč – nejlépe asi Google Chrome:

  1. Na mobilním telefonu otevřete prohlížeč Google Chrome (fungovat by to však mělo i s jinými prohlížeči)
  2. Otevřete youtube.com přímo v prohlížeči, nikoliv v aplikaci
  3. Vyberete video, které chcete sledovat na pozadí (to znamená bez rozsvíceného displeje)
  4. Webovou stránku s videem převeďte do desktopového rozhraní (v Google Chromu tak učiníte kliknutím na tři tečky vpravo nahoře a zvolením „Stránky pro počítač“)
  5. Teď už stačí video znovu spustit a zamknout telefon
  6. Na zamečené obrazovce se objeví widget a vy můžete spustit přehrávání pohodlně na pozadí se zamčenou obrazovkou 

YouTube Premium bylo představeno v roce 2014, tehdy ještě jako YouTube Red. V Česku byla služba uvedena do provozu o něco později. K dispozici je aktuálně za 179 Kč měsíčně, přičemž v ceně je i zmíněná hudební streamovací služba YouTube Music.

Zdroj: Autorský text, YouTube


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud