Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Google za rok 2022 zablokoval na Google Play 1,42 milionu aplikací

Pavel Trousil 02.05.2023

Během jediného roku Google zakázal přes 173 000 vývojářských účtů a 1,43 milionu aplikací z Obchodu Play. V boji proti nekalostem pomohl také jeho proces kontroly aplikací pomocí strojového učení. Google se také pochlubil, že za poslední tři roky zabránila půl milionu aplikací zbytečně si nárokovat různá oprávnění.

Udržování bezpečného obchodu s aplikacemi Google Play pro uživatele a vývojáře zůstává podle Googlu hlavní prioritou. Služba Google Play Protect nadále každý den kontroluje miliardy nainstalovaných aplikací v miliardách zařízení se systémem Android, aby uživatele ochránila před hrozbami, jako je malware a nežádoucí software.

V roce 2022 Google zabránili zveřejnění 1,43 milionu aplikací porušujících zásady v Google Play, částečně díky novým a vylepšeným bezpečnostním funkcím a vylepšením zásad - v kombinaci s neustálými investicemi do systémů strojového učení a procesů přezkoumávání aplikací.

Gogole také pokračoval v boji proti nekalým vývojářům a podvodným kruhům - zakázal 173 tisíc účtů a zabránili podvodným transakcím v hodnotě více než 2 miliardy dolarů. Účty se lépe kontrolují a prověřují. Aplikace také nemohou zbytečně využívat oprávnění Andoidu.

V roce 2022 také pomohl program App Security Improvements vývojářům opravit asi 500 tisíc bezpečnostních nedostatků, které se týkaly asi 300 tisíc aplikací. Google Play SDK Index pomáhá vývojářům vyhodnocovat spolehlivost a bezpečnost SDK a činit informovaná rozhodnutí o tom, zda je SDK vhodný pro jejich podnikání a uživatele.

Google také podle svého vyjádření pracuje na tom, aby pomohl bojovat proti podvodným a škodlivým reklamám v Google Play. V loňském roce v Google Play spustil sekci Bezpečnost dat (Data safety section), aby uživatelům poskytli jasnější informace o tom, jak jsou data z aplikací shromažďována, sdílena a chráněna.

Zdroj: Blog Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud