Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní počítače od HP

Pavel Trousil 24.04.2018

Nová řada počítačů Pavilion Gaming nabídne podle HP běžným herním fanouškům dostatečnou dávku výkonu, odvážný design i všestrannost.

HP Pavilion Gaming je označení nové řady notebooků, stolních počítačů a monitorů navržených pro běžné herní nadšence, kteří nemohou do herního zařízení investovat příliš vysokou částku. Gaming je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů na trhu s počítači, na celém světě najdeme více než 1 miliardu hráčů. Obyčejní příležitostní hráči přitom představují 62 % z nich. Zatímco řada OMEN od HP je určena pro náročné hráče, nové portfolio HP Pavilion cílí na různorodé potřeby běžnějších uživatelů, kteří zároveň rádi hrají hry a často využívají jedno zařízení pro všechny činnosti.

hp-pavilion-gaming-laptop-hero4-rightopen-acidgreen-1-nahled

 

Hraní na cestách - HP Pavilion Gaming Laptop 15

HP Pavilion Gaming Laptop 15 je přenosný herní počítač s 15,6“ displejem. Nechybí mu rychlá a velká úložiště, rychlá Wi-Fi, vylepšený zvuk a výkonné chlazení v podobě dvojice větráčků s výdechy v zadních rozích laptopu, které zlepšují proudění vzduchu a snižují zahřívání.

Nadstandardní výkon dokáže zajistit až 8. generace šestijádrových mobilních procesorů Intel Core i7+ v sérii H nebo 8. generace standardních čtyřjádrových mobilních procesorů Intel Core i7 v sérii U4. Ukládání her, filmů a obrázků nebude problém díky vybraným kombinacím úložišť v podobě až 2TB HDD, až 256GB PCIe NVMe SSD, duálním řešením s až 256GB PCIe NVMe SSD a 1TB HDD5 nebo 128GB PCIe NVMe SSD a 2TB HDD, nebo konfiguracím s až 1TB HDD spárovaným s 16GB paměťovým modulem Intel Optane pro rychlejší ukládání. Vynikající grafický výkon pak obstará výběr grafických čipů s nejvyšší variantou v podobě NVIDIA GeForce GTX 1060 s podporou MAX-Q.

Konfigurace s výkonnými procesory Intel Core i+ v sérii H mají základnu klávesnice z broušeného hliníku a jsou k dostání ve dvou různých barevných variantách podsvícení. Černou verzi lze objednat s podsvícenou klávesnicí v zelené nebo bílé barvě, se kterou jsou sladěny i ikonky portů. HP Pavilion Gaming Laptop 15 bude v České republice dostupný od června za cenu začínající na 22 990 Kč.

 hp-pavilion-desktop-790-frontleft-nahled

Stolní počítače HP Pavilion Gaming 690 a 790

Počítače Pavilion Gaming utáhnou podle HP i ty nejnovější herní tituly. Řadu prvků mají oba modely společnou, včetně designu s černým broušeným povrchem a zeleným LED proužkem na přední hraně, který ladí s ikonkami portů.

Maximální flexibilitu co do kapacity a výpočetního výkonu umožnila řada variant úložišť včetně až 3TB HDD, až 512GB PCIe NVMe SSD nebo duálního řešení s až 512GB SSD a 3TB HDD, nebo až 3TB HDD s pamětí Intel Optane pro rychlejší ukládání. Obě verze přináší skvělý poslechový zážitek díky podpoře prostorového zvuku 5.1 a technologie HP Audio Stream umí spárovat mobilní zařízení k PC přes Bluetooth, takže lze pouštět hudbu přes reproduktory počítače.

Pro co nejsnazší přístup k bohaté portové výbavě jsou základní vstupní i výstupní konektory umístěny na přední straně skříně včetně USB Typu A, USB Type-C, audio portů a čtečky karet, vzadu je potom kombinace USB Typu A, audio a video portů. Zákazníci si mohou zvolit i konfiguraci s optickou mechanikou pro instalaci a hraní her, které nastřádali v minulosti, nebo přehrávání filmů z DVD nosičů.

HP Pavilion Gaming 690 má menší rozměry. Jedná se o optimalizované zařízení pro domácí herní fanoušky, kteří hledají líbivý, ale zároveň kompaktní stroj, který se všude vejde. Všestrannost pro hráče i tvůrčí uživatele zaručí až šestijádrové procesory Intel Core i7+ osmé generace, nebo až druhá generace procesorů AMD Ryzen s podporou až 16GB DDR4 RAM paměti pro vícero aplikací spuštěných i během hraní. Nabídka  grafických karet obsahuje i NVIDIA GeForce GTX 1060 nebo AMD Radeon RX 580. HP Pavilion Gaming 690 bude v České republice dostupný od června za cenu začínající na 16 990 Kč.

Vyšší řada Pavilion Gaming 790 je větší a výkonnější. S až šestijádrovými procesory Intel Core i7+ osmé generace, se mohou uživatelé spolehnout na hrubou výpočetní sílu potřebnou pro kreativní multitasking i hraní nejnovějších her, 64GB DDR4 RAM potom kreativcům umožní bezproblémové použití aplikací náročných na operační paměť. Výběr grafických karet až po NVIDIA GeForce GTX 1080 nebo AMD Radeon RX 580 umožní uživatelům hrát i ty graficky nejnáročnější herní tituly současnosti. HP Pavilion Gaming 790 bude v České republice dostupný od června za cenu začínající na 22 490 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud