Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hodinky jako pro Jamese Bonda

redakce 26.02.2014

Obchod s elektronickými součástkami gme.cz zařadil do nabídky speciální hodinky Texas Instruments EZ 430.

S programovatelnými hodinkami můžete ovládat všemožná čidla, takže si s jejich pomocí otevřete třeba dveře, nebo rozsvítíte světlo. Paměť lze využít k ukládání dat z okolí. Díky integrovaným senzorům navíc můžete zaznamenávat například změny teploty a tlaku nebo jakýchkoliv jiných měřitelných veličin z externího zařízení.

programovatelne-hodinky-nahled

Hlavním vybavením programovatelných hodinek je totiž univerzální přijímač, a zároveň i vysílač, 433 MHz, který lze využít pro libovolnou komunikaci po zkonstruování druhého zařízení.

V podstatě jde o vývojovou sadu na bázi mikroprocesoru CC430F6137 v designu hodinek. Základní předinstalovaná aplikace využívá všechny integrované senzory hodinek (jako tříosý akcelerometr, tlakoměr, D/A převodník, RTC obvod či teploměr) k převedení jejich funkce.

Šikovní jedinci si mohou hodinky demontovat a přeprogramovat na vlastní aplikaci. Hodinky totiž mají EZ 430 USB rozhraní pro programování. Využití hodinek je plně v rukách majitele a jeho konstrukčních a programovacích schopnostech.

Na www.gme.cz je zakoupíte za 2289 korun včetně DPH. V ceně je zahrnutý i komunikátor s PC.

Zdroj: TZ gme.cz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud