Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HP si ponechá divizi osobních počítačů

redakce 31.10.2011

Společnost HP v pátek oznámila, že dokončila hodnocení strategických alternativ pro divizi osobních počítačů (PSG) a rozhodla, že uvedená divize zůstane součástí společnosti.

V srpnu tohoto roku oznámila společnost HP (tehdy ještě pod vedením Léo Apothekera), že její divize PSG (Personal Systems Group) je na prodej, anebo HP zváží její osamostatnění, popřípadě jiné „alternativy“. Představenstvo dále oznámilo ukončení projektů s mobilním systémem WebOS (přitom před osmnácti měsíci ho firma HP koupila od Palmu za 1,2 miliardy dolarů). Tímto krokem HP znejistělo zákazníky i akcionáře.
Novou prezidentkou a generální ředitelkou HP se ale v září stala Meg Whitmanová (bývalá šéfka společnosti eBay) a v pátek společnost HP oznámila, že divize PSG zůstane součástí společnosti. Od ponechání divize jako součásti HP se očekává „poskytování vyšší hodnoty pro zákazníky i pro akcionáře“. „HP objektivně zhodnotilo strategický, finanční a provozní dopad vyčlenění PSG. Z naší analýzy vyplývá, že ponechání PSG v rámci HP je správné rozhodnutí pro zákazníky, partnery, akcionáře i zaměstnance,“ uvedla Meg Whitmanová, a dodala: „HP je společně s PSG silnější. Ukázalo se také, že náklady na případné znovuvytvoření samostatné společnosti by převážily jakékoliv výhody rozdělení.
Představenstvo společnosti HP věří, že PSG jako součást větší entity může podporovat růst ziskovosti a akcelerovat nabídku zákaznických řešení ostatních částí společnosti HP.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud