Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak je na tom s výkonem vaše grafická karta? Odpoví bezplatný benchmark

Jiří Palyza 30.09.2019

Hledáte komplexní benchmark pro zjištění výkonu vaší grafické karty? Pak doporučujeme vaší pozornosti bezplatný Unigine Superposition Benchmark.

Benchmark, který byl aktuálně vydán ve verzi 1.1, dá vaší grafické kartě pořádně zabrat. 3D zátěžový test dostane na hranici možností i velmi výkonné systémy. Jedním z důvodů je vysoké rozlišení, na které se může v referenčních hodnotách dostat. Také je možné nechat optimalizovat testovací sekvenci pro systémy 4K a dokonce 8K.

Při poměru stran 16:9 je maximální rozlišení provedení testu 8192 x 4608 pixelů. V poměru 16:10 je to 7680 x 4800 pixelů. Pokud vlastíte širokoúhlý monitor zobrazující ve formátu 21:9, můžete se těšit na testovací rozlišení 10.240 x 4320 pixelů.

Grafický benchmark zatěžuje kartu tříminutovou scénou. Vysoká kvalita renderovaných objektů spolu se světelnými a stínovými efekty dostanou i výkonné GPU na jejich výkonnostní limity.

Unigine Superposition Benchmark 1.1 dobrý
„Unigine Superposition“ je bezplatný benchmark, který můžete použít k testování výkonu vaší grafické karty. ke stažení

GPU Benchmark: Unigine pro výkonné grafické karty

unigine

Základní ovládací prostředí benchmarku Unigine Superposition Benchmark.

Po dokončení testu se zobrazí kromě dosaženého skóre podrobné informace o vašem systému, které můžete sdílet anebo porovnat s výsledky ostatních uživatelů. Na obrazovce s výsledky najdete také informace o procesoru, paměti RAM, grafické kartě a jejím ovladači, a operačním systému.

Kromě Windows podporuje Unigine Superposition také Linux. Odkaz na stažení najdete přímo na stránce výrobce (ve výběrovém boxu pro download si zvolte požadovaný operační systém). Kromě bezplatné verze si můžete stáhnout i některou z verzí placených, které umožňují provádět testy použitím prvků virtuální reality.

Zajímáte se o výkonné grafické karty? Pokud ano, podívejte se na přehledný "top chart" Testovací laboratoře Chipu. Přehled nejvýkonnějších grafických karet najdete zde.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud