Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak vypadá a co umí luxusní TV

Josef Mika 24.06.2015

Německý výrobce televizorů Loewe po problémech v minulých letech zdá se ohlašuje svůj comeback. Nově uvádí na trh novou generaci televizí, které se mohou pochlubit luxusním designem, schopnostmi ale i tomu odpovídající cenou.

Nová generace televizorů Loewe je rozložena do čtyř modelových řad: Art, Connect, Reference a Masterpiece. Především poslední dvě budou patřit k tomu nejlepšímu, co na trhu najdeme. U nás je zatím čerstvě dostupný 55“ model Reference, brzy budou následovat 75“ a 85“ verze a později na podzim pak nová vrcholná řada Masterpiece. Loewe se chlubí tím, že všechny jeho TV se vyrábějí v bavorském městečku Kronach a jeho výrobní kvalita je 100%. Co si tedy může dopřát ten, kdo je ochoten utratit zhruba 165 tisíc až půl milionu korun za luxusní TV?

Loewe Reference má obrazovku s UHD rozlišením a antireflexní úpravou. Využívá funkce Up-Scaling, která přepočítá příjem Full HD (1920 x 1080 pixelů) na vyšší rozlišení, aby bylo možné využívat výhod 4K Ultra HD (3840 x 2160 pixelů). Přímo v televizoru je integrován soundbar zastoupený 8 reproduktory o zvukovém výkonu 120 W. Standardní součástí výbavy je integrovaný Bluetooth Audio Streaming, díky kterému je možné reprodukovat hudbu ze smartphonu či jiného zdroje. K běžné výbavě patří integrovaný harddisk o velikosti 1TB a dvojité přijímače pro nezávislé souběžné nahrávání jiného pořadu, než který chcete sledovat. Toto uspořádání navíc umožňuje sdílení v pořadí třetího programu na tabletu, a to díky bezdrátovému streamování, vše stále v kvalitě 4K. Televizor je možné instalovat na motoricky otočný podlahový podstavec, nástěnný držák, v případě úhlopříčky 55" také na stolní podstavec. Loewe kromě toho nabízí solitérní umístění na otočnou svislou tyč do prostoru, která dovolí otáčeni televizoru a jeho sledování v rozsahu 270°. Možností je také využití originálního nábytku sladěného s designem televizoru. Kryt televizoru je možné kdykoliv obměnit za jeden ze čtyř barevných odstínů pro vhodné sladění s interiérem.

Loewe Reference jako multimediální centrum domácnosti.

Jednoduché a intuitivní ovládání

Uživatel je údajně schopen hned po zapnutí pochopit, jak přístroj funguje, aniž by musel dlouze luštit návod k obsluze. Operační systém Loewe Assist Media 2015 integrovaný do nové řady televizorů Loewe, vyniká snadnou orientací v mnoha funkcích televizorů. Aplikace Loewe Smart Assist nabízí možnost osvobodit se od standardního dálkového ovládání a využívat chytrý telefon nebo tablet se systémem Android či iOS.  Mobilita telefonu i tabletu umožňuje televizor ovládat lokálně, ale i vzdáleně. Například umožní na dálku aktivovat funkci Loewe DR+ a zahájit nahrávání oblíbeného pořadu na integrovaný harddisk, i když je televizor vypnutý a nikdo není doma.

Televizory Loewe mohou fungovat jako multimediální centrum domácnosti. Výrobce je vybavil aplikací, která pomáhá při hledání oblíbené hudby. Po stisknutí tlačítka najde Loewe Artist Search všechna internetová rádia, která zvoleného interpreta právě přehrávají. Tato funkce také řekne, která z 30 000 stanic má vybraného interpreta na playlistu nejčastěji a další výběr zvolené stanice je záležitost stisknutí jednoho tlačítka.

Maximální konektivita

Televizory jsou vybaveny funkcí Network Mediaplayer poskytující multimediální zábavu, přehrávání hudby i videí (včetně podpory HD videa WMV9, DivX6HD, MPEG4/H264) z internetové nebo lokální počítačové sítě. Televizor připojený trvale k internetu se sám aktualizuje.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud