Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Jak zjistit heslo k internetovým službám

Pavel Trousil 13.11.2017

Většina uživatelů si hesla ke svým internetovým účtům nepamatuje. Nechává to na internetových prohlížečích, aby jim udržovaly přehled o přihlašovacích údajích. Pak ale může nastat situace, kdy je potřeba heslo zjistit – třeba když se chcete přihlásit na zařízení, které vaše jména a hesla nezná. 

Existuje ale možnost, jak si nechat uložená hesla zobrazit. Používáte-li prohlížeč Google Chrome, stačí, když do adresního řádku napíšete »chrome://settings/passwords«. Zobrazí se stránka nazvaná »Spravovat hesla«. Můžete si na ní procházet a spravovat uložená hesla, tedy jak uživatelská jména, tak hesla, a můžete je tedy i mazat a vyhledávat. Místo hesla je na seznamu ikona oka. Pokud budete chtít heslo zobrazit a máte systém zabezpečený heslem, budete ho muset nejprve zadat. Následně vám Chrome heslo zobrazí. Stejnou možnost nabízí i stránka passwords.google.com. Používáte-li aplikaci Chrome pro Android, do správce hesel se snadno dostanete přes nabídku (ikona tří teček vpravo nahoře) a dále přes »Nastavení | Ukládání hesel«.

firefox-nahled

Ani v případě prohlížeče Mozilla Firefox není problém zjistit v něm uložená hesla. Otevřete nabídku (ikona tří čárek vpravo nahoře) a z nabídky vyberte »Nastavení«. V panelu vlevo postupně vyberte »Soukromí a zabezpečení | Uložené přihlašovací údaje«. Zobrazí se seznam přihlašovacích údajů. Pokud budete chtít heslo zobrazit, klikněte na tlačítko »Zobrazit heslo« a potvrďte dotaz, zda ho opravdu chcete zobrazit.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud