Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jaký telefon vybrat pro babičku nebo dědu?

redakce 22.05.2019

Babička konečně svolila, že bude používat mobil? Ale samozřejmě nechce žádný z těch ultramoderních, které by stejně neuměla ovládat. Jaký telefon tedy vybrat? Poradíme vám.

Vybírat mobil pro prarodiče není nic jednoduché. Často se setkáte s odporem vůči modernímu smartphonu s nejrůznějšími aplikacemi, které mi považujeme za standard. Mnohem raději by dali přednost jednoduchému zařízení, které jim poskytne možnost spolehlivého telefonování. Naštěstí jsou dnes na trhu i telefony speciálně pro tuto cílovou skupinu.

Čím se liší mobil pro seniory

Telefon pro seniory je velmi jednoduchý na používání, součástí je často i tlačítko SOS, díky kterému si například zavolají záchranku nebo poslat SMS na předvolená čísla. Výhodou je také hlasité vyzvánění, dlouhá výdrž baterie a odolnost vůči poškození.

Jak telefon vybrat?

Telefon pro prarodiče vybírejte zejména na základě jednoduchosti ovládání a dbejte na několik věcí:

-          Tlačítka – Zapomeňte na dotykový displej a raději zvolte telefon s velkými tlačítky a tradiční klávesnicí.

-          Baterka – Výdrž baterie by měla být dostatečně dlouhá, aby se telefon nemusel nabíjet každý den.

-          Zamykání – Telefon by měl být lehce odemykatelný, pro jistotu si to před koupí vyzkoušejte.

-          Nastavení – Sledujte možnosti nastavení velkého písma, hlasitosti nebo možnosti vytáčení rychlé volby.

Levně a kvalitně

Většina telefonů pro seniory je mnohem levnější než dnešní chytré telefony. Seženete je přibližně od 500,- Kč a výběr je opravdu velký. Vaše babička pravděpodobně neocení kupu aplikací v telefonu, úplně si vystačí s tím, který ji dovolí vytočit vaše číslo, vyfotit nějaký povedenou nedělní bábovku a s hlavně s tím, který ji nebude trápit komplikovaným ovládáním. Nepotřebuje ani internet v mobilu. Kvalitní mobil pro babičku nebo dědu najdete téměř v každém obchodě s elektronikou, pro ty nejvýhodnější nabídky se podívejte například do akčního letáku Planeo.

Při výběru nezapomínejte na to, že vaše babička ani dědeček pravděpodobně nebudou technologičtí nadšenci a sžít se s mobilním telefonem jim bude chvilku trvat. Všechno jim pečlivě vysvětlete a buďte trpěliví. Pro vás je to jednoduché, ale pro člověka, který měl celý život pevnou linku, to tak jednoduché být nemusí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud