Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kamera do auta ve zpětném zrcátku

Pavel Trousil 08.11.2018

Nová vlajková loď mezi palubními kamerami značky CEL-TEC se jmenuje zrcátku M10 DUAL GPS Premium. Nabízí bohatou výbavu a funkce, jako je GPS modul, bezpečnostního asistenta hlídajícího jízdní pruhy, dotykový IPS displej, zadní AHD kameru, noční záznam a podporou až 128GB microSD karet.

Celá odrazová plocha zrcátka slouží zároveň jako velký 9,88" dotykový IPS displej o rozlišení 400 x 1600 bodů, pomocí kterého lze nastavovat funkce, prohlížet pořízené záznamy, sledovat obraz ze zadní kamery např. při couvání, kdy se obraz automaticky přepne právě na zadní kameru. Na displeji je možné sledovat také obraz pouze z přední kamery a nastavovat její vertikální úhel záběru. Další možností je takzvaný režim jízdy, kdy je zobrazena aktuální rychlost podle GPS a hlídaní jízdních pruhů. V tomto režimu plní obrazovka funkci zrcátka. Displej lze zcela vypnout a zařízení tak slouží sloužit jako plnohodnotné zpětné zrcátko.

Přední HD kamera (1296P) je umístěna přímo v zrcátku, kloubové upevnění a horizontální posun umožňuje její nastavení. Vertikální záběr je pak možné doladit pomocí displeje. Úhel záběru je 140° a světelností objektivu F2.2. Přední kameru doplňuje vodotěsná zadní AHD kamera s rozlišením HD, úhlem záběru 140° a citlivostí F2.0. Zadní kamera lze kromě zaznamenávání dění za vozidlem během jízdy využit také jako couvacího asistenta. Kamera má také g-senzor, který reaguje na prudký pohyb. Pokud senzor takový pohyb zaznamená, uzamkne právě probíhající záznam proti přepsání.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud