Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kaspersky Internet Security Multi-Device 2015 chrání i před vyděrači

redakce 24.09.2014

Kaspersky Lab v Praze představila aktualizovanou verzi produktu pro domácí uživatele Kaspersky Internet Security – Multi-Device 2015. Řešení chrání uživatele před známými i novými hrozbami.

Dle průzkumu Kaspersky Lab a B2B International se online uživatelé nejvíce obávají o své soukromí a identitu, osobní data, finance a bezpečí dětí. 64 % dotázaných uživatelů v Česku se připojuje k internetu na různých přístrojích, a proto je třeba myslet na zabezpečení napříč různými platformami.

Dle Kaspersky Lab se denně objeví na 315 tisíc nových vzorků škodlivého softwaru. Žádný operační systém přitom nelze považovat za zcela bezpečný – doba, kdy se kybernetičtí zločinci zaměřovali jen na Windows, je dávno pryč a útoky na uživatele Maců a mobilních operačních systémů se množí. Po odhalení botnetu Flashback, který napadl mimo jiné více než 700 tisíc počítačů s OS X, už ani uživatelé Applu nemohou tvrdit, že je jejich operační systém zcela bezpečný.

Roste také množství malwaru cílícího na mobily, zejména na ty s Androidem. Každý měsíc zaznamenají laboratoře Kaspersky Lab na 20 tisíc nových vzorků. Ani phishingové útoky nešetří žádnou platformu či zařízení – měsíčně Kaspersky Lab odhalí více než 137 tisíc nových phishingových stránek, které mají útočníkům pomoci získat od důvěřivých obětí citlivá data či finanční údaje.

Kaspersky Lab neustále aktualizuje a vylepšuje součásti svých bezpečnostních řešení. Nejnovější verze programů pro domácí uživatele obsahuje řadu zcela nových technologií, které zlepšují úroveň ochrany před šifrovacím malwarem, zabraňují sledování uživatele webkamerou a ochraňují před riziky připojení k zranitelným Wi-Fi sítím.

Webcam Protection (zabezpečení webkamery)

Hackování webkamery či odezírání fotek pořízených webovou kamerou je jeden ze způsobů online špionáže. Jen málo uživatelů kontroluje, co se s jejich webkamerou děje. Ta přitom může vyfotit dokumenty obsahující bankovní detaily, informace o kreditních kartách a další neveřejné údaje. Kaspersky Lab proto vyvinula funkci Webcam Protection, která monitoruje aplikace snažící se o připojení k webkameře, varuje před pokusy o přístup a v případě potřeby jej zablokuje (u Windows).

System Watcher (sledování systému)

Jednou z nejvážnějších současných hrozeb je kryptomalware, tedy malware, který zašifruje soubory uživatele a za dešifrování chce od oběti do určité doby výkupné. Ve chvíli, kdy jsou data zašifrována, nepomůže ani odstranění malwaru. Kaspersky Lab proto vyvinula způsob, jak získat přístup k datům i bez platby výkupného. Modul System Watcher analyzuje všechny procesy spuštěné v operačním systému a obsahuje také funkci zálohování dat. Pokud odhalí podezřelý program pokoušející se změnit uživatelská data, okamžitě vytvoří zálohu souboru, kterou není možné změnit. Pokud další sledování naznačí, že daný program byl škodlivý, veškeré změny budou vráceny zpět (funguje u OS Windows).

Wi-Fi Security Notification (oznámení zabezpečení Wi-Fi sítě)

V rukou kybernetických zločinců se mohou bezdrátové sítě snadno stát další nástrojem k získání dat uživatelů.  Modul Wi-Fi Security Notification ověřuje přístupové body Wi-Fi a upozorňuje uživatele na možné hrozby – jako například zranitelné síťové připojení nebo přenos nezabezpečeného hesla na internetu. Uživatelé také obdrží rady, jak zabezpečit domácí Wi-Fi síť (u Windows).

Kromě těchto nových klíčových funkcí obsahuje Kaspersky Internet Security – Multi-Device 2015 řadu dalších vylepšení:

  • Automatické aktualizace – uživatelé mají v zařízení vždy k dispozici nejnovější verzi zabezpečení.
  • Vylepšení ochrany peněžních transakcí Safe Money. Ta nově blokuje přístup aplikací třetích stran do schránky webového prohlížeče, která může dočasně obsahovat citlivá data (například kopie přihlašovacích údajů). Safe Money nadále chrání před odezíráním obrazovky, škodlivými rozšířeními prohlížeče a dalšími potenciálně rizikovými doplňky (u Windows).
  • Pro uživatele placených Wi-Fi sítí a 3G či LTE připojení řešení obsahuje funkci Cost-Aware Networking, která snižuje množství dat odeslaných přístrojem přes internet (platí pro Windows 8 a výše).
  • Vylepšení technologie anti-phishingového modulu chránícího před nechtěnými škodlivými stránkami v oblasti analýzy textu, obrázků a odkazů.
  • Hlavní menu a rozhraní jsou nyní jednotné ve všech produktech. Uživatelé tak mohou ovládat zabezpečení snadněji – ať už jsou jejich platformy, verze produktů či zařízení jakékoliv. Kaspersky Lab také zlepšila efektivitu a snížila nároky na systémové zdroje bez vlivu na výkon operačního systému nebo úroveň zabezpečení.

Více informací o Kaspersky Internet Security Multi-Device 2015 a nejnovějších řešeních pro domácí uživatele si přečtěte zde.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud