Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kino budoucnosti podle Samsungu

Pavel Trousil 29.03.2017

Světově první LED displej Cinema Screen připravený ke kinoprojekci zaujme podle společnosti Samsung diváky podmanivými barvami, jasem a kontrastem.

Společnost Samsung Electronics představila svůj nejnovější produkt v kategorii vizuálních displejů – Samsung Cinema Screen. Jde o světově první kinematografický LED displej s vysokým dynamickým rozsahem. Samsung Cinema Screen bude oficiálně představen v rámci série předváděcích akcí, které probíhají od 27. do 30. března 2017 v kinopaláci Cinemark Century Orleans 18 and XD, který se nachází v areálu hotelu a kasina The Orleans.

Desetimetrová obrazovka Samsung Cinema Screen svými rozměry vyhoví požadavkům moderních kinosálů. Tato LED obrazovka s obrazem v rozlišení 4K (4 096 x 2 160) překonává specifikace DCI, které se používají k zajištění úrovně technického výkonu, spolehlivosti a kvality v digitálních kinech.

samsung-cinema-screen-at-cinemark-theatre-3-nahled

Cinema Screen s technologií přímého podsvícení pomocí LED diod přináší do kina vysoký dynamický rozsah (HDR) a reprodukuje tak obrazový obsah při maximální úrovni jasu, která je téměř desetkrát vyšší, než jakou nabízejí standardní filmové projektory (146 fL oproti 14fL), a to s lepší homogenitou a bez optického zkreslení a rušení. Toto zobrazení rovněž nabízí přesné a pokročilé zobrazení barev. Komplementární nastavení vysokého kontrastu a škály odstínů šedé umožňují na displeji předvést jak jasné barvy, tak nejhlubší černou s poměrem kontrastu téměř nekonečno:1.

Vylepšení, které obrazovka Cinema Screen přináší, bude doplněno audio řešením od společnosti Harman Professional Solutions’ Cinema Group (nedávno dokončená akvizice) a audio laboratoře společnosti Samsung. Kinematografická obrazovka společnosti Samsung v současné době prochází certifikačním procesem v rámci specifikace DCI a právě dokončila testování na univerzitě Keio v Tokiu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud