Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konec s výměnou baterií: Samsung představil speciální dálkové ovládání pro TV

Jiří Palyza 04.01.2022

Výrobce Samsung chce uživatele potěšit speciálním dálkovým ovladačem. U technologické novinky už nebude potřeba měnit baterie.

Společnost Samsung oznámila novinku pro uživatele, kteří často používají televizor. Její název je "2022 Eco Remote" a navazuje na dálkové ovládaní Eco, vydané v loňském roce. To bylo vybaveno solárním panelem, jehož prostřednictvím se dobíjel obsažený akumulátor. Tím Samsung naznačil, že používání klasických baterií je už překonané a stává se historií. Nyní výrobce tento koncept posouvá ještě dál.

Ve verzi 2022 je Eco Remote vybaven takzvaným "RF Harvestingem". Znamená to, že se dálkové ovládání připojí k domácímu routeru a přijímá jeho radiový signál. Ten se poté v dálkovém ovladači přeměňuje na elektrickou energii, která dobíjí akumulátor ovladače. Píše o tom server TheVerge ve svém příspěvku "Samsung’s new TV remote uses radio waves from your router to stay charged".

Nový dálkový ovladač Samsungu: jak se k nové technologii dostat

rfharvest

Díky technologii RF Harvestingu by dálkový ovladač Samsung měl fungovat bez nutnosti nabíjení. | Zdroj: Samsung

Energie získaná z radiového signálu routeru je poměrně malá, ale pro dobíjení dálkového ovladače by měla být dostatečná. Tato digitální zařízení jsou energeticky poměrně nenáročná, mnoho jí nespotřebují, a tak by mělo dobíjení prostřednictvím Wi-Fi postačit. I běžné AAA baterie, které se v dálkových ovladačích zpravidla používají, v nich vydrží i přes rok, než je třeba je vyměnit. Pokud bude dálkový ovladač Eco Remote bezdrátově dobíjen prostřednictvím nové technologie non-stop, uživatelé jej možná nikdy nebudou muset nabíjet ručně.

Pokud by takový případ přeci jen nastal, je dálkový ovladač vybaven rozhraním USB-C, který umožní jeho rychlejší dobití. Výrobce Samsung už prozradil, že nový typ dálkového ovladače bude součástí všech televizorů, uvedených na trh v roce 2022. Uživatelé, kteří už některý z televizorů Samsung vlastní, si jej pravděpodobně nebudou moci zakoupit samostatně.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud