Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

LG ukazuje budoucnost displejů: ohebná technologie v autech i obří 97″ televize

Jakub Fišer 03.01.2023

V neonové pouštní metropoli Las Vegas již tento čtvrtek začíná technologický veletrh CES (Consumer Electronics Show) a někteří výrobci začínají s představováním již před vypuknutím festivalu. Prvním z nich je LG, které láká na svůj pokrok ve skládacích technologiích.

Kapitoly článku

Korejské LG láká na svou účast na veletrhu CES 2023 ještě před jeho samotným začátkem. Podle svých slov totiž na akci ukáže špičková zařízení a zobrazovací technologie, které si dávají za cíl zpříjemnit lidem život a fungovat neustále, tedy tzv. Always On (AOD), jak jsme zvyklí u OLED zobrazovačů.

Ohebné displeje LG

Jednou z novinek, které LG plánuje na akci předvést, je speciální skládací panel s úhlopříčkou 17″, který má najít využití v laptopech a noteboocích. Tento displej má ukázat sílu zejména v tom, že se dokáže složit na velikost příručního tabletu, popřípadě se transformuje v přenosný monitor pro práci doma i v kanceláři, nebo kdekoliv v terénu.

Navíc, mezi přehnutými plochami prý není žádný prostor a mechanismus ohybu vydrží 200 tisíc ohnutí. LG zkrátka ukazuje, že v oblasti skládacích technologií, projektů a patentů patří k absolutním stálicím a nejinovativnějším výrobcům.

Dokazuje to i další očekávaná premiéra. V plánu je také 8″ flexibilní displej s možností obtočení 360 stupňů. Umí se ohnout na obě strany a i on by měl zvládnout víc jak 200 tisíc ohnutí.

Obří displej v autě

Koncept dlouhého displeje do auta | Zdroj: LG Newsroom

Koncept dlouhého displeje do auta | Zdroj: LG Newsroom

Nejpůsobivější premiérou by však mohl být dlouhý 34″ autodisplej, který sice neoplývá ohebnou konstrukcí, nicméně není vyloučeno, že tento typ obrazovek bude užit v budoucnu i v autech. Dosavadní P-OLED panel od LG má fungovat v automobilech nové generace jako hlavní zobrazovač veškerého infotainmentu. 

Celý panel má být dotykový, aby se ale řidič či spolujezdec nemuseli nahýbat a šátrat po 34″ displeji, bude LG nabízet také 12,8″ centrální ovládací panel, který má konvenční poměr stran a je dostupný po pravé ruce řidiče.

Nové televize

Kromě toho se očekává, že LG představí na CESu také pokročilé technologie v displejích u televizorů. Kromě malých 27″, 42″ a 45″ televizí se dočkáme nových 65″ a 77″ modelů a pak také extrémně velké 97″ (to je skoro 250 centimetrů) obrazovky pro televize, všechno OLEDy. Nejmenší OLED od LG má naopak 0,42″ a k vidění bude taktéž.

Zdroj: LG Newsroom, FoneArena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud