Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft vydává rychlé oznámení: Přesune se ChatGPT do vyhledávače Bing?

Josef Mika 07.02.2023

Microsoft v pouze krátkém časovém předstihu oznámil konání akce na dnešní večer a pozval zástupce tisku do Redmondu (Washington, USA).

Kapitoly článku

Jen několik minut poté, co šéf Googlu Sundar Pichai v blogovém příspěvku odkryl první informace o službě Google Bard, která by měla zastínit konkurenční ChatGPT, ozval se s oficiální pozvánkou na tiskovou akci v sídle společnosti také Microsoft.

Ačkoli Microsoft neuvádí žádné další podrobnosti o akci, která se uskuteční v úterý 7. února v 19:00 středoevropského času, vzhledem ke krátkému termínu by nebylo překvapením, kdyby Microsoft učinil nějaké oznámení o předpokládané integraci ChatGPT do vyhledávače Bing a dodal podrobnosti o partnerství s OpenAI.

ChatGPT: 10 000 000 000 USD od Microsoftu

Před několika dny v Redmondu oznámili novou dlouhodobou investici v hodnotě „několika miliard dolarů“ do společnosti OpenAI - zakladatele chatovacího robota ChatGPT. Finanční server Bloomberg s odvoláním na důvěrný zdroj uvedl, že se jedná o deset miliard dolarů. Psali jsme o tom zde.

Společnost Microsoft byla vůbec prvním investorem do OpenAI a už v roce 2019 přispěla finanční injekcí ve výši jedné miliardy dolarů. Poté prý společnost vložila ještě další dvě miliardy dolarů.

Objeví se ChatGPT brzy přímo i ve Windows? Microsoft má údajně velké plány

twitterowenyin(1)

Vyhledávač Microsoft Bing: Brzy s integrací ChatGPT? Zdroj: Twitter/Owen_Yin

K rychlému rozšíření softwaru s umělou inteligencí, který dokáže psát neuvěřitelně kvalitní texty během několika vteřin, by mohl přispět i samotný Microsoft, a to zabudováním ChatGPT do svých produktů, jako jsou Windows a Office.

Již minulý čtvrtek Microsoft překvapivě představil aktualizaci aplikace Teams, která byla rozšířena o prvky umělé inteligence. Na internetu se již také objevily snímky obrazovek, na kterých je údajně již vidět přepracovaný vyhledávač Microsoftu s integrací ChatGPT.

Sama společnost Microsoft ve svém blogu oznámila, že služba ChatGPT bude brzy dostupná i pro zákazníky její vlastní cloudové služby Azure.

Zdroj: MicrosoftTwitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud