Přejít k hlavnímu obsahu

Nástroje na USB flash disk

redakce 22.02.2021

Váš USB flash disk se softwarovými nástroji je užitečný jako švýcarský nůž. Doporučíme vám, jaké nástroje si na něj nahrát.

Chip 03/2021:  Softwarové nástroje umístěné na USB flash disku mají oproti běžně instalovanému softwaru mnoho výhod. Především se nemusejí nikam instalovat, což znamená, že nepotřebujete žádná administrátorská práva, abyste je mohli spouštět na počítači, ve kterém potřebujete něco provést. Přenosné programy (což je další způsob, jak označit nástroje na USB flash disku) navíc obvykle nezanechávají v počítači, na kterém jsou spuštěny, žádné stopy. Díky tomu po ukončení příslušného programu nezůstanou v registru ani ve skrytých složkách žádné artefakty dat. Klasický postup odinstalace je také zbytečný. To vše přijde docela vhod, třeba když chcete spustit „soukromý“ software na svém pracovním počítači nebo když naopak potřebujete spustit pracovní aplikace na svém domácím počítači.

Přenosné aplikace lze zkrátka jen zkopírovat na USB flash disk a pak je používat v různých počítačích. Případně je můžete uložit na libovolnou síťovou jednotku, třeba do vašeho Dropboxu nebo do sdílené složky v domácí síti či na vašem NAS serveru. V zásadě lze tyto nástroje přímo zkopírovat do vybrané složky na USB flash disku, ale bezplatná platforma PortableApps.com, která obsahuje samostatnou nabídku Start a integrovanou správu přenosného softwaru, je mnohem pohodlnější alternativou.

Jaké nástroje si na USB flash disk instalovat vám poradíme v novém Chipu. Březnové číslo je v prodeji už od 24. února.

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme