Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nástupce PlayStation 5: verze Pro dostane dvojnásobný výkon

Jiří Palyza 25.03.2022

Než se začne prodávat PS5 Pro, to ještě pravděpodobně uplyne mnoho měsíců. Podle prvních informací se ale hráčům vyplatí počkat. Nové vydání oblíbené herní konzole má nabídnout oproti standardní verzi dvojnásobný výkon.

Objevily se zajímavé informace, které se týkají připravované herní konzole Sony PlayStation 5 Pro. Je zřejmé, že druhé vydání konzole nové generace bude mít pod kapotou výrazně vyšší výkon. Osazena by měla být výkonnějším grafickým čipem a alternativami k technologiím Nvidia Deep Learning Super Sampling (DLSS) a AMD FidelityFX Super Resolution (FSR), které vyvinula samotná Sony.

Přestože Sony v současné době ani nedokáže uspokojit poptávku po PlayStation 5, už pilně pracuje na nové edici, vylepšeném modelu PlayStation 5 Pro. Zákazníci ale přeci jen budou muset být ještě chvíli trpěliví.

Zdroj: YouTube/RedGamingTech, "Playstation 5 Pro Is COMING - PS5 Pro Performance, Ray Tracing Innovations, Release Date & Specs"

PS5 Pro: dvojnásobný výkon a výrazně zlepšené vykreslování

Očekává se, že PS5 Pro bude představena nejdříve na konci roku 2023 nebo začátku roku 2024. Trpělivost by se ale měla hráčům vyplatit, protože první informační úniky hovoří o dvojnásobném výkonu a 2,5x lepší optimalizaci pro raytracing. To by mělo umožnit spouštět daleko více her v nativním rozlišení 4K a s vyšší snímkovou frekvencí.

Stále se ale jedná o spekulace, i když jsou jistě pro příznivce konzolového hraní velmi atraktivní. Možná nám namísto nich první oficiální informace o připravované PlayStation 5 Pro poskytne v průběhu nastávajících měsíců samotná Sony.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud