Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejvýkonnější 14“ herní notebook: velkorysá výbava a dvě překvapení

Pavel Trousil 10.01.2020

Asus Zephyrus G14 je malý, ale přesto výkonný herní notebook s 14palcovým displejem, který je založen na procesoru od AMD a grafice od Nvidie.

Navzdory šasi s profilem menším než 20 mm a hmotností 1,6 kg má notebook Zephyrus G14 dostatečný výkon pro hraní her nebo pro kreativní práci. Obsahuje totiž mobilní procesor AMD Ryzen 4000 s architekturou „Zen 2“, který se vyrábí 7nm technologií. A uživatel si může vybrat konfiguraci s grafikou až Nvidia GeForce RTX 2060. Na výběr má i displej s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz nebo s vysokým rozlišením.

V notebooku může být až 32 GB rychlé paměti DDR4-3200 a velmi rychlé úložiště NVMe SSD s kapacitou až 1 TB. Na baterii vydrží notebook podle výrobce více než 10 hodin. Díky podpoře napájení pomocí USB Power Delivery zvládne lehčí práci s 65W adaptérem typu C, který je mnohem menší než 180 W zdroj potřebný při využívání diskrétní grafiky. Z notebooku je také možné přes USB nabíjet jiná zařízení, jako smartphone.

g14-grey-12-lighting-logo-nahled

Zajímavou volitelnou novinkou je víko s displejem AniMe Matrix. Uživatel si může zobrazovat vlastní grafiku, animace a další efekty na více než tisících malých LED diodách zabudovaných do víka notebooku. Další funkce, které budou přidány na konci čtvrtetí, zahrnují systémové funkce, které zobrazují nová e-mailová upozornění, datum, čas a úroveň nabití baterie. Pro bezdrátové připojení využívá Zephyrus G14 Intel Wi-Fi 6 (Gig+), známou také jako 802.11ax. Ve spojení s kompatibilním routerem Wi-Fi 6 (Gig+) zvyšuje šířku pásma rozhraní až 2,4 Gb/s. G14 je první notebook ROG s integrovanou čtečkou otisků prstů v zapínacím tlačítku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud