Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nese kódové jméno R2020: inovativní prohlížeč přináší skvělé funkce

Jiří Palyza 25.02.2020

Prohlížeč Opera je dlouhodobým vážným konkurentem Firefoxu a Chrome. Je to díky množství jedinečných funkcí. V nejnovější verzi vývojáři přišli s inovací, která by mohla mnoha uživatelům výrazně usnadnit ovládání.

Už nějakou dobu je Opera konkurentem zavedených prohlížečů, který by neměl být podceňován. Browser nejen ví, jak přesvědčit svým vzhledem, ale také s každou aktualizací nabízí zajímavé nové funkce, které u Firefoxu nebo Chromu nenajdete.

To platí i nyní: aktuální finální verze 67, známá také pod kódovým názvem "R2020", má několik zajímavých inovací v oblasti práce s kartami. Tento problém zná asi většina uživatelů: od určitého počtu otevřených karet se prohlížeč stává chaotický a matoucí. Aktualizace provádí úklid a přináší několik funkcí k rychlé a snadné organizaci záložek. Nová verze je k dispozici ke stažení pro platformy Windows, macOS a Linux.

Stáhněte si: prohlížeč Opera

opera-logo

Opera 67.0 Final

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče Opera s inovativními funkcemi uspořádání karet.

Stáhněte si

Prohlížeč Opera 67: nové funkce pro karty

opera1

Inovativní funkce Pracovních prostorů vnáší do práce s kartami přehled a pořádek.

V aktuální verzi Opery je už dřívější chaos v kartách minulostí. Všechny karty lze nyní seskupit do tzv. "Pracovních prostorů". Můžete je použít k oddělení svých soukromých a pracovních, nebo k tématickému seskupení svých webů, jako např. hry a cestování. Pracovní prostory (workspaces) lze snadno zobrazit prostřednictvím postranního panelu, přejmenovat nebo jim přiřadit nové ikony.

Opera 67 navíc nabízí pohodlný způsob přepínání mezi otevřenými kartami. Přepínat mezi jednotlivými kartami lze kombinací kláves [Ctrl]+[Tab]. Nyní jsou také zvýrazněné duplikáty, tedy karty s identickým obsahem. O všech změnách nové verze se můžete dočíst v oficiálním přehledu změn.

VPN, Flow a další: to všechno Opera umí

opera2

Tmavý nebo světlý? Browser Opera verze 67 nabízí široké možnosti témat pozadí.

Chrome a Firefox jsou etablovaní lídři, ale nenabízí žádné zvlášť inovativní funkce. Opera je o krok vpřed. Prohlížeč si vytvořil jméno především díky integrované bezplatné VPN, která skrývá stopy při surfování.

Mohlo by vás také zajímat: Prohlížeč po česku – redesign, více funkcí a bezpečnosti

Velmi praktická je také funkce "Flow". Umožňuje odesílat obrázky, odkazy, poznámky nebo dokonce i soubory do velikosti 5 MB mezi prohlížečem v počítači a mobilní verzí Opera Touch. Design browseru je také působivý. S elegantním postranním panelem vypadá dobře v tmavé i světlé verzi.

Stáhněte si: Opera Touch

operatouch-logo

Opera Touch - Aplikace pro Android 2.1.2

CHIP hodnotí Velmi dobrý

„Opera Touch“ byla vyvinuta speciálně pro chytré telefony a nabízí přizpůsobené ovládání.

Stáhněte si

Nejlepší alternativa ke standardním prohlížečům

Mnoho uživatelů si Operu jistě oblíbí. Nabízí moderní, jednoduchý design, a její updaty vždy přináší inovativní funkce. Prohlížeč je vždy několik kroků před zavedenými značkami, a to ať už s VPN, zajímavou funkcí flow, nebo jednoduše všestranným nastavením.

Pokud hledáte dobrou alternativu k silné dvojici známých prohlížečů, doporučujeme vyzkoušet Operu. A pokud jste stále nerozhodní, dá se otestovat i přenosná verze.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme