Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Nesleduje vás někdo? Aplikace pro Android to zjistí

Pavel Trousil 15.07.2023

Chytré sledovací zařízení, jako je AirTags od Applu, jsou užitečné, ale zároveň vyvolávají řadu bezpečnostních obav. V obchodě Google Play si nyní můžete zdarma (běžně stojí cca 170 Kč) stáhnout aplikaci, která umožňuje vyhledat lokátory od Apple a dalších firem na telefonu s Androidem.

Od uvedení zařízení AirTags v roce 2021 se opakovaně objevily případy zneužití těchto malých lokátorů pro sledování osob. Společnost Apple vybavila svá vlastní zařízení funkcí, která uživatele automaticky upozorní, když se neznámý AirTag pohybuje delší dobu v okolí.

Aplikace Tracker Detect Pro tuto důležitou funkci dodatečně doplňuje také do telefonů se systémem Android. Běžně tato aplikace stojí tučných 170 Kč, ale v současné době je rozdávána - pouze krátkodobě - zdarma.

screenshot-20230714-102842-airtag-tracker-detect-pro-nahled

Aplikace Tracker Detect Pro hledá trackery (lokátory) v okolí a chrání tak vaše soukromí. | Zdroj: screenshot Tracker Detect Pro.

Aplikace Tracker Detect Pro vás chrání před nežádoucím sledováním pomocí trackerů (lokátorů). Přehledná aplikace prohledává vaše okolí a hledá neznámé lokátory. Aplikace také umožňuje aktivovat zvukové signály alarmu na zařízeních AirTags pro rychlou lokalizaci skrytých zařízení.

screenshot-20230714-103652-tracker-detect-nahled

Vyzkoušet můžete i aplikaci Detektor sledování přímo od Applu. | Zdroj: screenshot aplikace Detektor sledování.

Společnost Apple již zveřejnila podobnou aplikaci pro uživatele systému Android - ta však vyhledává pouze sledovací zařízení, která jsou kompatibilní se sítí "Find My" společnosti Apple. Aplikace Tracker Detect Pro naproti tomu identifikuje i zařízení jiných výrobců, například Chipolo nebo SmartTags od Samsungu.

Zdroj: Google Play


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud