Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netbook v podobě tabletu za rozumnou cenu

redakce 26.05.2010

Zajímavý netbook s otočným displejem ve stylu tabletů uvádí na trh společnost Asus. Model Eee PC T101MT je vybaven 10,1“ otočným displejem s rozlišením 1024 x 600 bodů, pohání jej procesor Intel Atom N450 a s rozměry 26 x 18 x 3 cm váží okolo 1,3 kg.

Podle tiskové zprávy má Eee PC T101MT lesklý displej, takže uvidíme, zda na něm za letního dne v parku něco uvidíme, ale jinak to vypadá jako zajímavá varianta k čtečkám elektronických knih. Kromě otočného displeje se hardwarově jedná o poměrně dobře vybavený netbook. Kapacita operační paměti jsou 2 GB, což je v kombinaci s Windows 7 (dodává se s verzí Home Premium!) rozumná volba. Pevný disk má kapacitu 320 GB a v ceně dostává uživatel i 500 GB úložného místa na serveru Asus WebStorage. O komunikaci s okolím se stará Wi-Fi adaptér třídy 802.11n a bluetoothový adaptér. Přesnou kapacitu akumulátoru tisková zpráva neuvádí, ale podle výrobce vydrží netbook na baterie cca 6,5 hodiny. Portová výbava obsahuje kromě trojice USB konektorů i analogový vidoevýstup VGA, síťový konektor pro připojení k LAN a 3,5“ jack konektory pro audio.

Multidotykový displej s 256úrovňovým tlakovým snímačem spolupracuje se sadou předinstalovaného softwaru TouchSuite, umožňující uživatelům provádět řadu úloh jen za pomoci prstů. Za zmínku stojí úpravy fotografií v programu FotoFun, zápis poznámek v programu NotePad nebo ukládání ručně psaných upomínek v programu Memos. K ovládání lze použít jak ruku, tak přibalený stylus. Počítač Eee PC T101MT se prodává za 11 999 Kč s DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud