Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netflix chystá zásadní aktualizaci: těšte se na spoustu nových funkcí a další překvapení

Jiří Palyza 12.06.2024
Zdroj: freestocks/Unsplash

Poskytovatel oblíbené streamovací služby testuje velkou změnu grafiky domovské stránky televizní aplikace. Statické dlaždice by měly nahradit interaktivnější náhledy. Oznámeny byly i další nové funkce.

Novým designem se vývojáři Netflixu snaží všechny informace na domovské stránce více sjednotit. Moderní struktura má zjednodušit zejména navigaci a zlepšit prezentaci obsahu. Hlavní nabídku Netflix přemístil do horní části obrazovky, čímž chce divákům umožnit rychlejší přístup k hlavním funkcím.

Kromě toho zavádí sekci "Můj Netflix", která nabídne personalizovaný přehled, odpovídající vašemu oblíbenému obsahu. Funkce umožní rychleji vyhledat oblíbené filmy a seriály, a v případě požadavku je přímo spustit. Poprvé byla zavedena v mobilní aplikaci v loňském roce a nabízí doporučení obsahu včetně rychlého přístupu k nedávno shlédnutým nebo uloženým titulům.

Refresh, tedy návrat do výchozího stavu, byl zbaven nabídky, která doposud vyskakovala z levé strany domovské stránky Netflixu. Vývojáři ji nahradili přehlednějším výběrem možností v horní části obrazovky. Pro rychlý návrat do nové nabídky nebudete muset rolovat až na úplný začátek stránky nahoře, ale postačí stisknout tlačítko "Zpět" na dálkovém ovladači.

Netflix: interaktivní náhledy videí mají více přilákat k nabízeným novinkám

Nové grafické rozhraní Netflixu
Vývojáři pevně věří, že nový vzhled domovské obrazovky televizní aplikace zlepší uživatelskou vstřícnost a orientaci v nabídce.
Zdroj: Netflix

Netflix také chce více využívat dynamické zobrazení navrhovaného obsahu, čímž chce uživatelům usnadnit vyhledávání oblíbeného filmu či seriálu. Namísto statických obrázků se budou automaticky přehrávat videosekvence.

Jakmile najedete na televizní pořad nebo film, začne se přehrávat krátká ukázka přímo v dlaždici. Pod rámečkem pak najdete všechny informace o titulu, včetně krátkého popisu, roku vydání, počtu epizod a žánru.

Tyto krátké klipy mají v několika vteřinách poskytnout rychlý přehled a obsahu i usnadnit rozhodnutí výběru, aniž by bylo nutné titul spustit. 

Mohlo by vás zajímat

Novou domovskou obrazovku Netflix bude zpočátku testovat jen na malé skupině předplatitelů, kteří mají chytré televizory. Pokud se změny osvědčí, může se rozšířit na více členů předplatitelské základny. V případě pozitivního výsledku testovací fáze zástupci Netflixu očekávají, že pro většinu uživatelů novinky uvolní v řádu měsíců, respektive čtvrtletí.

Zdroj: The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme