Přejít k hlavnímu obsahu

Recenze: Nothing Phone (3) – nic není jako dříve, ale poprvé na jedničku

Michal Bareš 09.07.2025

Telefon Nothing Phone (3) zaujme stejně jako minulé modely navenek výrazným designem v ominaci s užitečnými technickými vylepšeními. Vypadá podobně, ale spousta věcí se změnila a poprvé Nothin Phone zamířil mezi naprostou špičku.

Kapitoly článku

Nothing Phone 3 v naší recenzi

Na přepracovanou zadní stranu výrobce umístil kulatý informační displej, který dokáže zobrazovat aktuální čas, stav baterie a notifikace. Stejně jako u minulých modelů Nothing Phone (3a) nebo Nothing Phone (3a) Pro nechybí ani speciální tlačítko „Essential“ pro rychlé poznámky, které je na jednu stranu užitečné, ale příliš se plete pod prsty a během praktického testování jsme jej často omylem stiskli.

Výkonná výbava fotoaparátu se třemi 50Mpx snímači umožňuje pořizování detailních snímků a trojnásobný optický zoom. Kromě pěkných fotografií pořizuje Nothing Phone (3) i působivé videozáznamy a selfie snímky.

OLED displej s 6,67” úhlopříčkou a zaoblenými rohy nás potěšil sytými barvami, vysokou ostrostí a plynulou 120Hz obnovovací frekvencí. V našem testu přístroj vydržel přes 16,5 hodiny intenzivního používání, což je slušná, i když nijak výjimečná hodnota. Nabíjení je poměrně rychlé. 

Díky výkonnému čipu Snapdragon 8s Gen 4 má telefon vysoký výkon ve všech aplikacích. Mezi další plusové body patří velmi dobrá ochrana proti vodě, podpora eSIM, Wi-Fi 7 a 5G a také příslib aktualizací až do roku 2032. S uváděcí cenou 21 590 Kč se Nothing Phone poprvé jasně řadí do nejvyšší třídy.

Nothing Phone (3)
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Na zadním displeji telefonu Nothing Phone (3) se dá zobrazit čas, notifikace, odpočet fotoaparátu i pár základních her. Líbila by se nám elektronická kostka
Nothing Phone (3)
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Zadní sestava tří 50Mpx fotoaparátů telefonu Nothing Phone (3)

Nothing Phone (3) v testu: Výrazné prvky na zadní straně

Stejně jako jeho předchůdci má i Nothing Phone (3) mimořádně výrazný design zad, která se prodávají ve dvou jednoduchých barevných variantách, černé a bílé. Na rozdíl od předchůdců se však Nothing Phone (3) musí obejít bez charakteristických světelných glyfů na zadní straně. Světelná show však nebyla zrušena bez náhrady.

Místo toho přináší Nothing Phone (3) kulatý displej, tvořený 489 LED diodami v pravém horním rohu zadní strany. Na něm si můžeme nechat zobrazit například čas, stav baterie nebo odpočítávání fotoaparátu, případně si zahrát jednoduché hry, jako „roztoč láhev“ nebo „kámen, nůžky, papír“. Moc by se nám v některé budoucí aktualizaci líbila například digitální kostka, která by náhodně generovala čísla od 1 do 6 a telefon by tak bylo možné použít pro společenské hry. Malý kulatý displej je vcelku praktická vychytávka.

Nové rozhraní Glyph dokáže také zobrazovat oznámení. Pro různé kontakty můžeme nastavit různé animace. Na displeji bohužel nelze automaticky zobrazit pouze ikonu aplikace, která přináší notifikaci. Můžete si do něj například uložit obrázek loga WhatsApp, ale celkově to není příliš praktické.

Nothing Phone (3)
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Na zadní straně telefonu Nothing Phone (3) se objevil druhý černobílý displej
Nothing Phone (3)
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Zadní displej telefonu Nothing Phone (3) se aktivuje touto dotykovou plochou

K zadnímu černobílému LED displeji přidává Nothing ještě červené světlo, které indikuje probíhající videozáznam. Tímto způsobem Nothing Phone (3) jasně ukazuje druhým osobám, že je momentálně natáčíte. Pokud však raději natáčíte tajně (ať už z jakéhokoli důvodu), můžete tuto funkci vypnout.

Naším věčným společníkem však zůstává tlačítko „Essential“, umístěné vedle vypínače na pravé straně zařízení. Do složky Essential lze ukládat mluvený záznam a nechat si jej automaticky přepsat a také umožňuje rychlé pořízení snímku obrazovky, například pro pozdější připomenutí důležitých myšlenek. Stejně jako u telefonu Nothing Phone (3a) Pro je však poměrně nešťastně umístěné a při každodenním používání jsme jej opakovaně tiskli a výsledkem byla spousta zbytečných screenshotů. Doufejme, že jej Nothing trošičku posune mimo přímý dosah prstů.

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat

Špičkový displej, vysoký výkon, dobrá výdrž

Telefon Nothing Phone (3) se nám líbil i při pohledu na displej. Ten tvoří OLED panel s 6,67” úhlopříčkou a ostrým rozlišením Full HD Plus. Samozřejmostí je u 120Hz obnovovací frekvenci a pro OLED typické syté barvy. Námi naměřený maximální jas 1 543 cd/m² je poměrně vysoký a umožňuje dobrou čitelnost na slunci.

Zaoblené rohy, ploché hrany a vcelku podobný design zamykací obrazovky velmi připomínají nové iPhony, ovšem to říkáme v tom nejlepším slova smyslu. Protiskluzové pouzdro se dobře drží v ruce, i když s hmotností 214 gramů to není žádná muší váha.
Nothing Phone (3) se z hlediska výkonu nevyrovná současným high-endovým smartphonům se Snapdragonem 8 Elite, ale Snapdragon 8s Gen 4 mu zajišťuje více než dostatečný výkon pro naprostou většinu aplikací, ať už jde o surfování na webu, procházení aplikací, úpravu médií nebo hraní 3D her. Má pozitivní vliv na to, že se Nothing Phone (3) v zátěžových testech ani při delším hraní výrazně nepřehřívá.

Přestože je jeho výkon naprosto dostačující, zdá se, že nový čip Snapdragon se z hlediska energetické účinnosti nevyrovná současnému špičkovému procesoru „Elite“. Nicméně s výdrží až 16 hodin a 42 minut nepřetržitého provozu v každodenním testu hodnotíme Nothing Phone (3) jako výborný.

V případě vybití se dá pomocí napájecího USB-C adaptéru obnovit stav baterie během 30 minut na 82 %. Tato doba nabíjení umožňuje dalších 13 hodin používání. Kompletní dobití baterie pak zabere 55 minut. Pokud chcete, můžete telefon Nothing Phone (3) dobíjet také bezdrátově.

Nothing Phone (3)
Zdroj: Chip
Srovnání snímků z telefonů Nothing Phone (3) a iPhone 16 Pro Max
Nothing Phone (3)
Zdroj: Chip
Srovnání fotografií z telefonl Nothing Phone (3) a Google Pixel 9a

Výborný trojitý fotoaparát

U modelu Nothing Phone (3) se výrobce poprvé rozhodl pro integraci trojitého fotoaparátu, jehož všechny čočky mají shodné rozlišení 50 Mpx. To se dokonce týká i selfie kamery, která je rovněž 50Mpx. Na zadní straně spolupracují hlavní fotoaparát, ultraširokoúhlý fotoaparát a periskop. Ten zvládá přesvědčivý trojnásobný teleobjektiv, který pořizuje téměř bezeztrátové detailní snímky. Digitálně se můžeme k fotografovanému objektu přiblížit až šedesátinásobně, kvalita snímků však rapidně klesá.

Celkově je kvalita fotografií pořizovaných telefonem Nothing Phone (3) působivá. Smartphone produkuje velmi ostré, přirozeně vypadající fotografie s krásnými efekty rozmazání a praktickými doplňkovými režimy, jako je ultraširoký nebo noční režim. V přímém srovnání lze výsledky fotoaparátů umístit z hlediska kvality i barevné rovnováhy někam mezi špičkový Google Pixel 9a a iPhone 16 Pro. Snímky nejsou přespříliš realisticky tmavé, ale zároveň nepůsobí přebarveně. Pouze ve stínu se musíme pozastavit nad příliš přeexponovanými a křiklavými barvami.

Nothing Phone (3)
Zdroj: Chip
Srovnání snímků z telefonů Nothing Phone (3) a Apple iPhone 16 Pro Max
Nothing Phone (3)
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Noční snímek z telefonu Nothing Phone (3)

Celkově však Nothing Phone (3) vytváří snímky velmi vysoké úrovně. Zvláště působivé jsou detailní záběry v makrorežimu, stejně jako teleobjektiv se zoomem. Videa je možné natáčet v rozlišení až 4K při 60 snímcích za sekundu. Mikrofon a stabilizace obrazu si při záznamu videa vedly také velmi dobře.

Všechny moderní standardy 

Vedle na začátku zmíněných speciálních funkcí týkajících se „rozhraní Glyph“ a přídavných tlačítek si Nothing Phone (3) může odškrtnout všechny obvyklé aspekty výbavy. Spoléhá na moderní bezdrátové standardy, jako je WiFi 7, 5G, Bluetooth 6.0, podporu eSIM pro alespoň jednu digitální SIM kartu a NFC pro bezkontaktní platby. Nadšencům může vadit poněkud pomalý standard USB-C 2.0 a absence slotu pro rozšíření paměti pomocí microSD karty.

Nothing Phone (3)
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Zadní fotoaparáty telefonu Nothing Phone (3)
Nothing Phone (3)
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Telefon Nothing Phone (3)

Zpracování podle nás velmi atraktivního krytu je vynikající. Tělo je plně chráněno proti prachu a vodě v souladu s certifikací IP68. Morální životnost telefonu pak zvyšuje také příslib dlouhé aktualizace na sedm let až do roku 2032.

Výrobce se podle svých slov snaží o ekologickou rovnováhu také tím, že používá recyklované materiály, jako je hliník, cín, měď, ocel a plast, obaly zcela bez plastů a při výrobě využívá obnovitelné zdroje energie. Podle nového štítku EU je telefon Nothing Phone (3) zařazen do energetické třídy A, ačkoli ochrana proti rozbití a opravitelnost jsou pouze “na trojku”.

Stereofonní reproduktor se sice nevyrovná nejlepším zvukovým řešením v oblasti smartphonů, ale zní vyváženě a na sociální sítě a videa z YouTube bez problémů stačí. O bezpečnost a pohodlné odemykání se stará optický snímač otisků prstů pod displejem, který se při kontaktu jasně rozsvítí.

Cena

V rámci předprodeje lze Nothing Phone (3) ve vyšší konfiguraci s 16 GB RAM s 512GB úložištěm pořídit za stejnou cenu jako verzi s 12 GB RAM a 256GB úložištěm, tedy za 21 599 Kč, poté bude stát 23 999 Kč.

Technická data

Nothing Phone (3)

Chip známka

1.3 Výborný
Displej (úhlopříčka / rozlišení) 6,7" / 2 880 x 1 260 / AMOLED / 120 Hz
Displej (max. jas / šach. kontrast) 1 543 cd/m2 / 155 : 1
CPU / GPU / RAM Snapdragon 8s Gen 4 / 1+3+2+2, 364-3 210 MHz / Adreno 825 / 16 GB
Výbava 2x nanoSIM (5G), eSIM, Wi-Fi 7, USB-C 2.0, BT 6, 50+50+50 / 50 Mpx, 5 150 mAh, NFC, IP68
Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG) 512 GB (462,4 GB) / ne / ano
Výdrž na baterii / dobíjení 16:42 h:m / 0:55 h:m
PCMark 3.0 / GFX-Bench 13 755 bodů / 147 fps
3DMark WL Extreme / GeekBench 4 377 bodů (26,21 fps) / 6 740 bodů
Operační systém Android 15
Rozměry a hmotnost 161 x 76 x 11,8 mm, 218 g
Výkon (20 %) 1,2
Výbava (20 %) 1,1
Výdrž na baterii (20 %) 1,4
Displej (20 %) 1,4
Fotoaparát (20 %) 1,4
Cena 23 990 Kč

Máte k článku připomínku? Napište nám

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme