Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová česká počítačová hra: vaším cílem bude přežít extrémní podmínky středověké Evropy

Jakub Fišer 07.06.2024

Z titulku jste možná pojali pocit, že opožděně informujeme o druhém díle středověké příběhové akce Kingdom Come: Deliverence od Warhorse Studios Dana Vávry. Ale není tomu tak. Období středověké Evropy totiž láká i další nadějné české vývojáře, jako například nezávislé pražské studio Neronian.

Kapitoly článku

Nová česká hra ze středověku

Toto relativně malé studio se sídlem na pražských Vinohradech představilo svůj zatím největší komerční projekt, a sice středověké survival RPG Middle Ages: Peasants & Knights. Pro tento žánr videoher je typický důraz na realističnost s tím, že cílem hráče bude hlavně přežít v nehostinném otevřeném světě.

Hra vás zavede do Evropy 14. století našeho letopočtu. Dle slov vývojářů má být svět doslova krutý a nelítostný, jak tomu toho času nejspíš skutečně bylo.

Na svých stránkách tvůrci lákají na propracovaný systém inventáře, realistickou výrobu materiálu pomocí mechaniky craftění, široké možnosti stavby, farmaření, lovení a obecně celkem velkou volnost v tom, jak svou postavu hrou povedete.

Zdroj: Neronian Studios / YouTube

Middle Ages: Peasants & Knights dorazí příští rok

Z technického hlediska je Middle Ages: Peasants & Knights budováno na Unreal Enginu 5 a ze samotných snímků je patrné, že grafická stránka bude předností hry. Byť s přihlédnutím k tomu, že za titulem stojí malé nezávislé studio.

V plánu je v první vlně verze pro PC, kterou chce tým Neronian Studios vypustit do předběžného přístupu na platformě Steam již v příštím roce. Pro server Vortex pak tvůrci uvedli, že minimálně přemýšlí o portu na konzole, finální rozhodnutí však učiní až po vydání hry na počítače. Hráči prý mohou také počítat s lokalizací do češtiny. Informace o doporučených hardwarových požadavcích však vývojáři zatím nezveřejnili.

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud