Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová ultrakompaktní bezzrcadlovka Lumix

redakce 17.05.2019

Panasonic představuje nový systémový kompakt Lumix GX880, určený především pro milovníky selfies a youtubery.

Otočný displej na zadní straně nabízí nadstandardní funkce i výbavu, na jakou jsme u fotoaparátů Panasonic Lumix zvyklí, například natáčení videa v kvalitě 4K. Snímač Digital Live MOS s rozlišením 16 megapixelů nemá antialiasingový filtr, což v kombinaci s novým obrazovým procesorem Venus Engine přináší ostrý obraz, mimořádně kvalitní kresbu detailů, výrazný kontrast i živé a syté barvy, to vše při citlivosti až ISO 25 600. Automatické ostření s technologií DFD (Depth From Defocus) je rychlé a přesné, komunikace mezi fotoaparátem a objektivem proudí frekvencí až 240 sn./s . Ostření probíhá ve velmi krátkém čase cca 0,07 s.

S Lumix GX880 lze též natáčet video v nejvyšší dostupné kvalitě 4K / QFHD (3840 x 2160 bodů) při frekvenci 30p / 25p (oblast s 50Hz) nebo 24p ve formátu MP4 . S kvalitou 4K je spojený i oblíbený systém 4K PHOTO a celá řada dalších funkcí:

-              Focus Stacking (automatické skládání různě zaostřených fotografií do jedné),

-              Post Focus (ostření u již pořízených snímků) nebo

-              Light Composition (speciální úprava nočních snímků).

Kreativní jedince potěší řada obrazových stylů včetně panoramatického režimu a speciálního černobílého módu L.Monochrome. Samozřejmostí je také ukládání fotografií ve formátu RAW.

Displej na zadní straně má úhlopříčku 7,6 cm a rozlišení 1 040 000 bodů, je dotykový a vyklápí se směrem vzhůru o cca 180 stupňů. Při úplném vyklopení se fotoaparát automaticky přepne do režimu Self Shot, v němž je k dispozici celá řada nejrůznějších funkcí pro fotografování populárních selfies. Mezi ně patří například nový režim 4K Selfie.

Lumix GX880 umožňuje natáčet video selfie záběry ve 4K bez jakéhokoli ořezu záběru, takže na záznamu není jen uživatel, ale také krajina či objekty v pozadí. V nočním režimu lze zase postavy v popředí i v pozadí projasnit.

Zejména dámy pak ocení nejrůznější možnosti úpravy portrétů – zjemnění pleti, rozostření určitých partií snímku nebo zeštíhlení. Tyto funkce fungují nejen v selfie režimu, ale také u běžných portrétů. Hotové snímky lze přímo ve fotoaparátu upravovat a různě retušovat, slouží k tomu funkce Beauty Retouch. V režimu Background Control si zase uživatelé mohou zvolit, zda má být pozadí normální nebo rozostřené. V režimu Self Shot lze vytvářet i panoramatické záběry.

Uživatelé, které s fotoaparáty s výměnnými objektivy nemají zatím zkušenosti, ocení celou řadu asistenčních funkcí, například režim inteligentní automatiky iA nebo režim Scene Guide (průvodce motivovými programy). Oblíbené režimy pro fotografování portrétů a dětí mají samostatnou polohu na voliči. Stačí přepnout do vybraného režimu a okamžitě se aktivují doporučené parametry.

Pro fotografy, kteří potřebují ke své práci absolutní klid a ticho například při focení zvěře v přírodě, při tichých koncertech, recitálech nebo citlivých životních situacích jako jsou svatby, je určen diskrétní režim. LUMIX GX880 v tomto režimu přepne mechanickou závěrku na elektronickou a všechny zvuky (spoušť, automatické ostření) se vypnou. Totéž platí pro asistenční přisvícení ostřícího mechanismu a pro blesk.

Lumix GX880 s vloženým akumulátorem je možné na cestách dobíjet standardní microUSB nabíječkou i prostřednictvím powerbanky. Kromě toho je fotoaparát vybaven Wi-Fi. Snímky a videa je tak možné snadno sdílet na webu či sociálních sítích.

Panasonic LUMIX GX880 bude na českém trhu k dispozici od přelomu července a srpna ve stříbrné, černé a oranžové barvě.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme