Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové Call of Duty, Gears of War a zombie řežba: přehled právě představených počítačových her

Jakub Fišer 10.06.2024
Zdroj: Activision / CoD: Black Ops 6 press kit

Červen v minulých letech standardně patřil losangeleskému festivalu počítačových her E3. Po tom, co ale provozovatelé rozhodli, že další ročníky následovat nebudou, rozředil se celý program do menších konferencí a eventů. Ty se odehrávají právě v těchto dnech a postupně si rozebereme, co nového bylo v uplynulých týdnech představeno.

Kapitoly článku

Kingdom Come: Deliverence 2 znovu?

Jako první probíhala tisková konference Summer Game Fest 2024 Geoffa Keighleyho. Hlavní hvězdou byly pravděpodobně již dříve oznámené tituly, mezi těmi největšími pak česká středověká RPG Kingdom Come: Deliverence 2. Z té vývojáři ukázali několik zajímavých novinek, dosud neoznámené postavy a potvrdili také český dabing, na kterém se již pracuje.

Zdroj: Warhorse Studios / YouTube

Z dalších zajímavých premiér na této akci lze zmínit strategii Sid Meier’s Civilization 7, nový Batman ze série Arkham, konkrétně Arkham Shadow, anebo sportovní arkádová hříčka z univerza Harry Potter, a sice Quidditch Championship, ve kterém si budete moci offline i online zahrát famfrpál.

Zdroj: Warner Bros. Games / YouTube

Gears of War: E-Day

Na konferenci Xbox Game Showcase bylo odhaleno – či připomenuto – mnoho zajímavých novinek. Mezi všemi však vyčnívá návrat Gears of War: E-Day. Sentimentální trailer doprovázený ikonickou písní Mad World nastínil příběhově laděný zážitek a důraz na kooperaci hráčů.

Zdroj: Xbox / YouTube

Kromě této ikonické střílečky byly na akci k vidění i nové záběry z Indiana Jonese, připravované střílečky S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, nového Dooma a také Call of Duty: Black Ops 6, která se má odehrávat v období války v Perském zálivu.

Zdroj: Xbox / YouTube

Killing Floor 3

Po Microsoft akci následoval event zaměřený na hráče na PC. První hvězdou večera byla bezesporu akční „zombie“ řežba Killing Floor 3. Střílečka se zmutovanými nepřáteli se přihlásí již začátkem příštího roku, graficky půjde o naprostou špičku díky využití Unreal Enginu 5 a k přání hráčů titul dorazí kromě PC i na Xbox a PlayStation.

Zdroj: PC Gamer / YouTube

PC Gaming Show se odehrávala spíše v duchu menších představení. Působivě vypadá například fantasy RPG Flintlock: The Siege of Dawn, horor z ropné plošiny Still Wakes The Deep anebo vyloženě indie záležitost, a sice simulátor vesmírného kamioňáka Star Trucker.

Zdroj: PC Gaming Show, Xbox Game Showcace, Summer Game Fest


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud