Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové mobily z rodiny Xperia mini

redakce 06.05.2011

Společnost Sony Ericsson představila dvě novinky v portfoliu telefonů řady Xperia – Xperia mini a Xperia mini pro. S ohledem na úspěchy dosavadních mini telefonů přichází nyní Sony Ericsson s inovovanými chytrými telefony, které nabídnou mnoho zajímavých funkcí, výkonný procesor 1GHz Qualcomm Snapdragon i nejnovější platformu Android ve verzi Gingerbread 2.3. Xperia mini a Xperia mini pro upoutá nejen atraktivním designem, ale také spojením kvalitního zobrazení Mobile BRAVIA Engine díky unikátní technologii od společnosti Sony a nahrávání videozáznamů v HD rozlišení (720p).

Oba telefony nabízí zábavný a především rozmanitý multimediální obsah na velkém 3“ multi-touch displeji z minerálního skla, odolném proti poškrábání, a to nejen díky možnosti výběru z více než 150 000 aplikací přímo na Android Market. Propracované uživatelské rozhraní umožňuje zobrazit až 16 oblíbených aplikací na hlavním displeji. Jednou z nejnovějších funkcí telefonu je i přímá integrace sociální sítě Facebook, která zajišťuje unikátní propojení sociálních sítí s obsahem v mobilním telefonu.

Xperia mini pro navíc disponuje optimalizovanou výsuvnou klávesnicí s mnoha chytrými funkcemi, které byly poprvé využity u telefonu Xperia pro a dělají tak z telefonu vysoce kompaktní model. Psaní zpráv je opravdu hračkou díky užitečné funkci pro odesílání zpráv, s níž není třeba pokaždé samostatně otevírat aplikaci určenou pro jednotlivý typ zprávy. Pro pohodlné psaní je určená chytrá klávesnice, která automaticky spustí režim predikativního vkládání textu pokaždé, když se telefon vysune. K rychlému přístupu ke správě dokumentů a vyřizování e-mailů kdekoli na cestách nabízí Xperia mini pro přednastavené programy Office Suite a antivirový software McAfee,

Současně s představením nových telefonů uvedl Sony Ericsson také zcela novou funkci přímé integrace sociální sítě Facebook do telefonu, která bude dostupná na Xperia mini a mini pro a do budoucna i na ostatních telefonech řady Xperia. Tato unikátní funkce zajišťuje přímou integraci sociální sítě napříč obsahem v telefonu a umožňuje tak okamžitý přístup k profilu na síti Facebook z nejčastěji využívaných funkcí telefonu jako například galerie fotografií, hudebního přehrávače, telefonního seznamu či kalendáře. V současné době, kdy lidé využívají své chytré telefony téměř na každém kroku pro komunikaci s ostatními, nabízí Sony Ericsson řešení, jak mohou lidé společně sdílet, komentovat či využívat statusu „Líbí se mi“ mnohem snadněji, než kdy před tím.

Sony Ericsson Xperia mini – hlavní parametry

  • Nejmenší smartphone s platformou Android s možností vysoce kvalitního HD nahrávání
  • Prvotřídní displej věrně zobrazující realitu Mobile BRAVIA Engine
  • Možnost umístění až 16 aplikací do čtyř rohů hlavního displeje
  • Více než 150.000 aplikací na Android Market
  • Přímá integrace sociální sítě Facebook

 

Sony Ericsson Xperia mini pro – hlavní parametry

  • Ergonomický tvar klávesnice a chytré funkce pro rychlé psaní zpráv
  • Nahrávání HD videa a displej zobrazující věrně realitu Mobile BRAVIA® Engine
  • Synchronizace e-mailu a editace dokumentů vždy po ruce
  • Možnost umístění až 16 aplikací do čtyř rohů hlavního displeje
  • Více než 150.000 aplikací na Android Market

Sony Ericsson Xperia mini pro a Xperia mini s HD bude dostupný na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí tohoto roku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud