Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové modely notebooků Lenovo ThinkPad X220

redakce 23.06.2011

Společnost Lenovo představila novou generaci ultrapřenosných notebooků ThinkPad X220. Budou k dostání jak v klasické notebookové verzi, tak v podobě tablet PC. Jsou osazeny plnohodnotnými procesory Intel Core i5 nebo i7 a podle výrobce dosahují výdrže na baterii až 24 hodin a jsou odolné proti polití tekutinou.

 

Ultrapřenosné notebooky Lenovo ThinkPad X220 jsou vybaveny plnohodnotnými procesory Intel Core i5 a i7, díky nimž pracují stejně rychle jako velké notebooky s 14 a 15palcovými displeji. Technologie Lenovo Enhanced Experience 2.0 optimalizuje notebooky pro rychlé spuštění, vypnutí a obnovení ze spánku vyladěním systému BIOS a dalším nastavením hardwaru. S integrovanou grafikou Intel HD pracují počítače dvakrát rychleji při streamování videa, úpravách fotografií a při načítání webových stránek. Kromě toho, technologie USB 3.0 u vybraných modelů přenáší data takřka rychlostí blesku, v praxi až 10krát rychleji než USB 2.0.

Díky druhé generaci procesorů Intel Core i5 nebo i7 běží aplikace rychle a s bezproblémovým multitaskingem. Technologie Intel Turbo Boost 2.0 zvyšuje rychlost procesoru při zpracování náročných úloh, a díky Lenovo Turbo Boost+ může počítač zůstat v Turbo Boost režimu déle tím, že drží teplotu procesoru pod určitou hranicí. Díky omezení příkonu pro momentálně nevyužívaný hardware dosahují notebooky až o 30 procent delší výdrže baterie při přehrávání multimédií, takže mohou uživatelé déle poslouchat MP3 nebo streamovat obsah webu.

Nové notebooky mají několik technologií pro hlasové a video konference, jako například různé režimy mikrofonu pro soukromé rozhovory a pro konferenční hovory, technologii potlačení hluku klávesnice a speciální LED osvětlenou klávesu ztlumení mikrofonu.

Počítače také zajistí uživatelům delší připojení pomocí nové funkce Lenovo Instant Resume. Tato funkce udržuje spojení při režimu spánku po dobu až 99 minut, což eliminuje potřebu se znovu přihlásit mezi schůzkami. S novou technologií „never-lost-pen“ se uživatelé tabletu nemusí obávat ztráty pera. Ta je vždy upozorní na pohyb tabletu bez přítomnosti pera v držáku.

Jak notebook ThinkPad X220, tak Tablet X220 mají 12,5palcový HD displej, u vybraných modelů i s IPS panely. Prostorově úsporný návrh pantů přináší několik zásadních výhod: lepší umístění antény a reproduktorů pro lepší zvukovou propustnost, o 45 procent větší touchpad a čistší vizuální design. Pro profesionály, kteří jsou neustále na cestách, nyní přidává tablet ke svému displeji krycí sklo Gorilla Glass odolné proti poškrábání. Sklo Gorilla Glass, které bylo testováno v extrémních podmínkách splňujících vojenské specifikace, chrání displej, který tak může odolat poškrábání, odřeninám a opotřebování při použití venku.

Modely ThinkPad X220 jsou na českém trhu k dispozici za cenu od 23 000 Kč bez DPH.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud