Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové Ultra HD Blu-ray přehrávače Pioneer

redakce 25.02.2019

Pokud chcete dosáhnout nejvyšší kvality obrazu a zvuku při sledování filmů, nabízí se jediná možnost – Ultra HD Blu-ray přehrávač v kombinaci s odpovídajícím filmovým nosičem a televizorem.

Pioneer uvedl na náš trh dva nové modely Ultra HD Blu-ray přehrávačů, které jsou navrženy tak, aby předaly obrazovým a hudebním fanouškům nejlepší zážitek. Oba vynikají robustní konstrukcí eliminující vibrace, použitím kvalitních komponent a podporou nejnovějšího formátu HDR 10+ zlepšujícího zobrazení především v tmavých scénách obrazu. Model Pioneer UDP-LX500 je univerzálním Blu-ray přehrávačem s podporou plného 4K rozlišení a typ Pioneer UDP-LX800 představuje to nejlepší z dílny Pioneer & Onkyo.

Oba přístroje jsou mimo jiné vybaveny funkcí „Direct“, která při přehrávání pouze zvukových nosičů vypíná obvody digitálního zpracování obrazu. Díky tomu je dosaženo vynikajícího zvuku, který odpovídá vysokým standardům obou značek.

Vlajková loď mezi UHD Blu-ray přehrávači – Pioneeer UDP-LX800

Pioneer UDP-LX800 nabízí nejvyšší možnou kvalitu zvuku a videa pro nejnáročnější diváky a posluchače. Zpracování zvuku zde zajišťuje osmikanálový D/A převodník SABRE ES9026PRO. Pevná konstrukce s vrchní ocelovou deskou silnou 1 mm a nízkým těžištěm díky masivní dvouvrstvé ocelové základně v kombinaci s dalšími technologiemi zajišťuje nejvyšší možnou stabilitu při rotaci disků. Oddělené, samostatně stíněné části zajišťující napájení, pohon a digitální zpracování obrazu a zvuku eliminují rušení mezi jednotlivými obvody. Konstrukce nepotřebuje ventilační otvory na horním a bočním panelu a omezuje tak přenos hluku z vnitřních pohyblivých mechanismů. Analogový zvukový obvod má vlastní výkonový transformátor s pečlivě vybranými kondenzátory a silným stíněním, který zajišťuje rychlou odezvu a udržení nežádoucích elektromagnetických vln uvnitř pouzdra.

Při vývoji se Pioneer zaměřil na maximální zvýšení odstupu signálu a šumu, což zlepšilo obrazové i zvukové vlastnosti přístroje. Bylo také dosaženo vnitřní přenosové rychlosti 18 Gb/s, se kterou pracuje nejnovější standard HDMI.

Univerzální 4K přehrávač vysoké kvality UDP-LX500

Také u tenkého modelu UDP-LX500 se Pioneer zaměřil na snížení vibrací. Využil k tomu technologie vyvinuté speciálně pro UHD Blu-ray mechaniku, která se při čtení točí pro udržení odpovídající kvality videa a zvuku velmi vysokou rychlostí až 5000 ot./min. Díky tomu patří i model UDP-LX500 do prémiové řady produktů Pioneer. Přehrávač kombinuje dvouvrstvou základnu s ocelovou deskou o tloušťce 3 mm, velmi pevnou konstrukci a využívá akustický tlumič. V celém přístroji jsou pro zaručení kvalitní cesty signálu použity nízkošumové komponenty.

Koncová doporučená cena modelu Pioneer UDP-LX500 je 26 000 Kč a vlajková loď výrobce, Pioneer UDP-LX800 je v prodeji za 59 000 Kč.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud